Dachser zakłada spółkę joint venture w Japonii

Dachser

Niemiecki Dachser podpisał umowę joint venture z japońską firmą logistyczną Nishi-Nippon Railroad Co., Ltd. Powołana spółka DACHSER Japan K.K. otworzy swoje pierwsze biuro w Tokio pod koniec 2023 roku.

Jako część globalnej sieci Dachser, japoński oddział będzie oferować transport lotniczy i morski oraz będzie połączony z siecią transportu drogowego Dachser w Europie. Yves Larquemin, Managing Director w Dachser South Korea, obejmie także stery oddziałem DACHSER Japan.

– Cieszymy się z kolejnego kroku w naszym rozwoju na rynku japońskim. Klienci zarówno w Japonii, jak i na całym świecie, poszukujący niezawodnych dostaw “od drzwi do drzwi” skorzystają z wiedzy logistycznej Dachser, kompleksowej globalnej sieci oraz zaawansowanych systemów informacyjnych – komentuje wydarzenie Edoardo Podestà, COO Dachser Air & Sea Logistics.

Japonia jest trzecią co do wielkości gospodarką świata i kluczowym graczem w branży motoryzacyjnej i elektronicznej. Ma też potencjał biznesowy w zakresie produktów farmaceutycznych i medycznych, których zainteresował firmę logistyczną z Europy. – Połączenie specjalistycznej wiedzy branżowej i globalnie połączonych usług oznacza, że możemy zaoferować naszym klientom logistykę, która wnosi wartość dodaną – mówi Yves Larquemin, Managing Director Dachser South Korea i Dachser Japan.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane