DHL Global Forwarding, Freight przejął Hillebrand

Hillebrand

Grupa Deutsche Post DHL sfinalizowała transakcję przejęcia J.F. Hillebrand Group – operatora logistycznego, który specjalizuje się w transporcie alkoholi. Przejęcie dotyczy też spółek zależnych Hillebrand. Wartość transakcji to 1,5 mld euro. Nowy właściciel przedsiębiorstwa zdecydował o połączeniu go z firmą Gori. W efekcie powstanie marka Hillebrand – Gori.

Firmy podpisały umowę kupna akcji spółki w sierpniu 2021 roku. Hillebrand należy teraz w 100 proc. do dywizji DHL Global Forwarding, Freight.

– Doświadczenie Hillebrand w logistyce napojów, piwa, wina i alkoholi spirytusowych doskonale uzupełnia nasze portfolio. Zgodnie ze Strategią Grupy 2025, możemy jeszcze bardziej wzmocnić naszą podstawową działalność logistyczną i zapewnić akcjonariuszom korzyści w postaci rentownego, długoterminowego wzrostu – powiedział Frank Appel, prezes Deutsche Post DHL Group. – To przejęcie jest dla nas doskonałą okazją, aby dodać szereg usług do naszej oferty wysokiej jakości serwisu frachtu morskiego, co od początku wzmocni zyski i długotrwałe relacje z klientami – dodał Appel.

Hillebrand jest teraz częścią DHL Global Forwarding, Freight zarządzanej przez Tima Scharwatha, który będzie również stać na czele połączonych firm Hillebrand i Gori jako prezes zarządu. Cees van Gent, który zarządzał Hillebrand od 2017 roku, zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej oraz prezesa zarządu i opuści grupę.

Firmy Hillebrand i Gori będą ściśle współpracować, wykorzystując efekt synergii wynikający z bogatego doświadczenia obu firm

Gori, to firma wyspecjalizowana w usługach dla rynku win i napojów spirytusowych, która od 1998 r. jest częścią DHL Global Forwarding, Freight. Zintegrowane firmy będą działać pod nową marką „Hillebrand Gori – a DHL company”. Pomyślne zakończenie transakcji wzmocni pozycję Grupy na rozwijającym się rynku spedycji morskiej.

Cobepa, większościowy akcjonariusz Hillebrand, po 16 latach posiadania akcji, sprzeda wszystkie swoje udziały w Hillebrand.

Hillebrand, działając w ponad 90 krajach i zatrudniając ponad 2700 pracowników, ma duże doświadczenie w spedycji morskiej i transporcie piwa, wina, napojów spirytusowych i bezalkoholowych oraz innych napojów i substancji płynnych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane