Raben Logistics Polska ma nowego dyrektora generalnego

Grupa Raben

Grupa Raben ogłasza zmiany personalne w zarządzie oraz w strukturach najwyższego kierownictwa na rynku polskim, włoskim oraz greckim. Wejdą one w życie z dniem 1 sierpnia 2023 roku. Stanowisko dyrektora generalnego Raben Logistics Polska obejmie Wojciech Szafran (na zdjęciu u góry), który zastąpi wieloletniego szefa spółki, Janusza Anioła.

Janusz Anioł związany jest z Grupą Raben od 1992 r. a od 18 lat pełni funkcję dyrektora generalnego i wiceprezesa Raben Logistics Polska. Na początku lipca 2023 r. Grupa poinformowała, że Anioł przechodzi do struktur zarządu włoskiego na stanowisko regional direktor Italy, zastępując na tej pozycji Wojciecha Brzuskę.

– W logistyce i w Raben tylko jedna rzecz jest stała i jest to właśnie zmiana. Z naszą Grupą jestem związany od ponad 30 lat, przez ten czas mogłem uczestniczyć w strategicznym rozwoju firmy, byłem zaangażowany w pozyskiwanie i wdrażanie nowych klientów, restrukturyzację, liczne inwestycje, tworzenie nowych oddziałów czy też wdrażanie innowacji technologicznych. Teraz przyszedł czas na kolejne, tym razem europejskie zadanie we Włoszech – powiedział Janusz Anioł. – Dziękuję mojemu zespołowi, klientom i partnerom biznesowym Raben Logistics Polska za te wszystkie wspólne lata – bez was sukces firmy nie byłby możliwy! – dodaje w komunikacie spółki.

Stanowisko dyrektora generalnego Raben Logistics Polska obejmie Wojciech Szafran, który wcześniej przez 8 lat pełnił w spółce funkcję dyrektora regionu Gądki. Szafran jest absolwentem Politechniki Poznańskiej i studiów MBA na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Całe życie zawodowe związany z Raben Logistics Polska, gdzie w 2004 r. rozpoczął praktyki studenckie. Przez kolejne lata zdobywał doświadczenie m.in. w działach dystrybucji międzynarodowej i sprzedaży sukcesywnie rozwijając się i awansując.

– Miałem szczęście spotkać na swojej zawodowej drodze ludzi, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem. Możliwe że to też specyfika naszej firmy – wszędzie mamy People with Drive. To jednak prawda, że nie było by mnie tutaj gdyby nie oni, ludzie z pasją, których wsparcie, mądrość i inspiracja były i są nieocenione” – skomentował Wojciech Szafran.

Nowym dyrektorem regionu Gądki zostaje Lucyna Zaborowska-Princ, związana z Raben od 2017 roku i pełniąca wcześniej stanowisko dyrektora logistyki kontraktowej regionu Gądki. Z komunikaty Grupy Raben wynika, że doświadczenie zdobywała „zarządzając różnymi obszarami w ramach międzynarodowego łańcucha dostaw, a także inicjując i prowadząc innowacyjne wewnątrzfirmowe oraz branżowe projekty logistyczne, takie jak wdrożenie jednego z pierwszych międzynarodowych hub’ów logistycznych w Europie”.

Z kolei Wojciech Brzuska, south east managing director, którego Janusz Anioł zastępuje we włoskich strukturach, będzie nadal wspierał grecką spółkę Raben Intertrans, a dodatkowo będzie odpowiedzialny za ekspansję Grupy Raben w Europie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane