Studenci WSAiB odbędą staże w Uni-logistics

Pixabay

Władze Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni podpisały porozumienie edukacyjne z nowym branżowym partnerem – firmą Uni-logistics. Dzięki współpracy z gdyńskim przedsiębiorstwem studia logistyczne, zarówno licencjackie, jak i magisterskie, zostaną rozbudowane o eksperckie wykłady, warsztaty i szkolenia logistyczne, wizyty studyjne obiektach firm z branży TSL.

Przyszli logistycy będą mieli możliwość zapoznania się z ich funkcjonowaniem i problemami wynikającymi z ich logistycznej specyfiki. Porozumienie obejmuje również program praktyk i staży zawodowych. Z wykładów i spotkań z ekspertami skorzysta również młodzież szkolna, często odwiedzająca naszą uczelnię, i zainteresowana branżą TSL.

– Poprzez program praktyk i staży zawodowych Uni-logistics oferuje naszym studentom Logistyki możliwość pozyskiwania zawodowych kompetencji oraz umiejętności z obszaru transportu, logistyki i spedycji. Programy praktyk są dostosowywane do indywidualnych potrzeb i umiejętności studentów, w pełni rozwijających ich potencjał zawodowy oraz realizowane są we wszystkich lokalizacjach spółki: w Gdyni, Gdańsku, Warszawie, Łodzi, Tychach, Wrocławiu i Poznaniu. Najlepsi z nich otrzymują propozycje zatrudnienia w dynamicznych, kreatywnych zespołach – mówi prof. dr hab. Danuta Rucińska, kierownik Katedry Logistyki w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Uni-logistics jest spedytorem morskim, lotniczym, kolejowym, drogowym i intermodalnym. Realizuje projekty przewozów ponadnormatywnych i project cargo. Dysponuje własnym magazynem logistycznym i współpracuje z siecią magazynów partnerskich.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane