W Poznaniu powstaje magazyn sieci sklepów Media Expert

Cushman & Wakefield

Spółka Terg, właściciel elektromarketów Media Expert, wynajęła 1,8 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowo-socjalnej w kompleksie Prologis Park Poznań III. Obiekt będzie zaopatrywał sklepy oraz realizował zamówienia internetowe.

Aktualnie w sieci Media Expert znajduje się 480 sklepów w 390 miastach. Marka obecna jest na rynku od 2002 r. i zatrudnia 8,5 tys. pracowników. Terg jest ponadto właścicielem trzech sklepów internetowych: Mediaexpert.pl, Electro.pl oraz Avans.pl.

Na wynajętej pod Poznaniem przestrzeni firma planuje ulokować swój magazyn przeładunkowy do obsługi rynku wielkopolskiego. Będzie się to odbywać zarówno w sposób tradycyjny, czyli poprzez zaopatrzenie sklepów stacjonarnych, jak i w ramach dostarczania zamówień z e-commerce.

W transakcji najmu powierzchni najemcę reprezentował Maciej Szczepański z firmy doradczej Cushman & Wakefield. Strony podpisały umowę pod koniec grudnia ubiegłego roku.

Magazyn będzie znajdował się w budynku DC1 w Prologis Park Poznań III, położonym na północ od autostrady A2. Obecna powierzchnia parku to prawie 13 tys. mkw. z możliwością rozbudowy o kolejne 46 tys. mkw.  Deweloperem i właścicielem obiektu jest Prologis.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane