Budimex z najtańszą ofertą na budowę terminalu w Świnoujściu

Pixabay

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście otworzył 4 lipca koperty w przetargu na realizację projektu „Przystosowanie infrastruktury terminalu promowego w Świnoujściu do obsługi transportu intermodalnego”. Oferty złożyło pięć podmiotów, w tym trzy konsorcja. Najtańszą przedstawił Budimex, który zaproponował cenę niższą od kwoty zabezpieczonej przez zamawiającego.

Postępowanie toczyło się od początku tego roku. ZMPSiŚ przewidział na realizację zadania ponad 269 mln zł. Oferenci zaproponowali za jego wykonanie następujące stawki:

  • PORR – ponad 328 mln zł,
  • Budimex – 227,8 mln zł,
  • Konsorcjum firm Korporacja Budowlana DORACO i Firma Budowlano-Drogowa MTM – 246,9 mln zł,
  • Konsorcjum firm Roverpol (Warszawa) i Rover Maritime (Hiszpania) – 288,9 mln zł,
  • Konsorcjum Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones (Hiszpania) – 355,74 mln zł.

Najtańsza jest oferta Budimeksu, ale nie została jeszcze uznana za najkorzystniejszą – nie zakończyła się procedura oceny ofert.

W ramach projektu przebudowane zostaną stanowiska promowe w Porcie Świnoujście, co pozwoli stworzyć nowe, dłuższe nabrzeże. Do zadań wykonawcy prac budowlanych będzie należało m.in. wyznaczenie sytuacyjne i wysokościowe punktów głównych nabrzeża, wyznaczenie podtorza rękawa pasażerskiego i estakady nad torami kolejowymi.

Inwestor przebudowy terminalu promowego zamówił też m.in. budowę rampy stanowiska nr 5 w celu umożliwienia obsługi promów o szerokości do 35 m. Do zadań wykonawcy będzie należało także zlikwidowanie torów kolejowych nr 81, nr 82, nr 83 oraz modernizacja pozostałych torów, a także budowa dwóch nowych torów przeładunkowych. W Świnoujściu powstać mają też place manewrowo-postojowe z miejscami postojowymi dla naczep, a także drogi dojazdowe do terminalu dla ciężkich pojazdów.

Wykonawca prac budowlanych będzie musiał zakończyć je do końca listopada 2021 r. Inwestycja jest dofinansowana z funduszy UE.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane