3LP dystrybuuje paczki do klientów IKEA

3LP

Zamówienia internetowe na meble i inne produkty szwedzkiego koncernu realizowane są z centrum logistycznego 3LP w podwrocławskich Siechnicach. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy kurierzy dostarczyli już 250 tys. przygotowanych tam paczek.

Wiosną tego roku w centrum logistycznym 3LP została wyodrębniona jednostka Parcel Unit, realizująca składane przez klientów IKEA zamówienia, których masa nie przekracza 30 kg. W Siechnicach składowanych jest prawie 6 tys. produktów szwedzkiej firmy, które zamawia się przez internet lub w sklepach IKEA.

Paczki wysyłane z Siechnic dostarcza firma kurierska GLS. Obecnie codziennie wysyłanych jest 3-4 tys. przesyłek, zaś w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia spodziewane jest nawet podwojenie tej liczby.

– Rozpoczęcie świadczenia usług dla IKEA poprzedziły wielomiesięczne audyty i przygotowania. IKEA to niezwykle wymagający partner biznesowy. Spełnienie przez 3LP jego wymagań stanowi potwierdzenie, że nasze wieloletnie doświadczenie i ogromne zaawansowanie technologiczne obiektu procentują – uważa Maciej Posadzy, prezes 3LP.

Głównym klientem centrum logistycznego nie jest jednak IKEA, ale TIM – giełdowa spółka-matka 3LP. Ale to się powoli zmienia. W pierwszych trzech kwartałach 2019 r. niemal 40 proc. przychodów z usług logistycznych pochodziło od podmiotów spoza Grupy TIM.

– Naszym długofalowym celem jest zwiększenie tego wskaźnika do 50 proc. Współpraca z IKEA to kolejny krok na drodze do osiągnięcia tego celu – mówi Krzysztof Folta, prezes TIM SA.

3LP specjalizuje się w zautomatyzowanym outsourcingu usług logistycznych dla podmiotów z sektora e-commerce. Firma powstała w 2016 r. w wyniku wyodrębnienia wewnętrznego pionu operacyjnego ze struktur organizacyjnych TIM.

Centrum logistyczne w Siechnicach ma 60 tys. mkw. powierzchni magazynowej, 35 tys. miejsc paletowych i 90 tys. półek na półautomatycznej antresoli.

TIM jest hurtowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu,a od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane