3LP otworzyło centrum logistyczne na Dolnym Śląsku

Otwarcie magazynu 3LP
3LP

Operator logistyczny 3LP, specjalizujący się w obsłudze e-commerce, uruchomił kolejne centrum logistyczne w Sycowie na Dolnym Śląsku. Obiekt ma 17 tys. mkw., a pracę w nim znajdzie kilkadziesiąt osób.

Główna siedziba 3LP również znajduje się na Dolnym Śląsku, w Siechnicach. Spółka specjalizuje się w zautomatyzowanym outsourcingu usług logistycznych dla podmiotów z sektora e-commerce. Nowy magazyn w Sycowie ma ponad 17 tys. mkw. powierzchni i znajduje się w parku logistycznym Hillwood Syców.

– Postpandemiczna zmiana nawyków konsumenckich spowodowała spore wzrosty w e-handlu, co realnie wpłynęło na obsługę logistyczną i tym samym priorytetyzację w doborze lokalizacji magazynu. Syców w związku ze swoim położeniem w otoczeniu tzw. „zagłębia meblarskiego”, wzdłuż trasy S8 z wysoką przepustowością, planowanym przywróceniem ruchu kolejowego dla mieszkańców na dojazdy do pracy oraz klarownymi planami zagospodarowania przestrzennego był najlepszym możliwym wyborem na jedną z lokalizacji magazynów 3LP – wyjaśnia Maciej Posadzy, prezes 3LP.

Nowy magazyn ma wysokość 12 metrów i 2000 mkw. składowego placu zewnętrznego. Obiekt ma 18 doków załadunkowych wyposażonych w hydrauliczne platformy dokowe, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie powierzchni składowania oraz podniesienie przepustowości magazynu.

W magazynie zapewniono 11 500 miejsc paletowych przystosowanych do składowania towarów na euro paletach ważących nawet 700 kg oraz 7500 mkw. powierzchni bez regałów do składowania palet niestandardowych i 1100 miejsc półkowych na towary drobne.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane