Abris przejmuje Apaczkę

falco, Pixabay

Mavason Limited, spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., podpisała z funduszem 21 Concordia i założycielami umowę nabycia większościowego pakietu udziałów spółki R2G Polska, działającej pod marką Apaczka. Transakcję musi zatwierdzić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Apaczka jest operatorem logistycznym na polskim rynku przesyłek kurierskich. Spółka funkcjonuje jako integrator zajmujący się obsługą przesyłek dla e-sklepów, firm z sektora MŚP oraz klientów SOHO (small office/home office).

Zgodnie z prognozami, obserwowany od dłuższego czasu wzrostowy trend wydatków na e-commerce w Polsce będzie kontynuowany. Dodatkowo, w 2020 roku w wyniku pandemii koronawirusa rynek otrzymał silny bodziec do rozwoju, związany z dużym wzrostem zakupów online, co przełożyło się na zwiększenie jego wartości o ponad 35 proc. rok do roku. Naszym zdaniem Apaczka świetnie wpisuje się w ten globalny trend i widzimy ogromny potencjał dalszego intensywnego rozwoju – informuje Edgar Koleśnik, Partner w Abris Capital Partners.

Inwestując w Apaczkę, Abris wykorzystuje swoje doświadczenie we współpracy z firmami w sektorze kurierskim i logistycznym. Z dużym sukcesem rozwinął m.in. polską Siódemkę oraz rumuńską Urgent Cargus.

Abris Capital Partners to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowej. Fundusze Abris zrealizowały w ciągu minionej dekady ponad 26 inwestycji w Polsce i w Europie Środkowej. Wśród spółek, które rozwinęły się pod ich skrzydłami w Polsce, znalazły się m.in. Siódemka, Novago, Masterlease oraz Alumetal. Aktualnie prowadzone projekty inwestycyjne Abris w Polsce to między innymi Graal, Dot2Dot, Velvet Care, WDX, ITP oraz CADM.

Serwisowi apaczka.pl zaufało ponad 160 tysięcy klientów, głównie firm z branży e-commerce oraz przedsiębiorców z sektora SOHO/SME, którzy nadali blisko 30 milionów przesyłek.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane