Agility rozwija w Polsce lotnicze cargo i fracht morski

Agility Logistics

Firma Agility Logistics ma siedzibę w Kuwejcie, ale prowadzi działalność globalnie. Jej polski oddział funkcjonuje od 2008 r. W III kwartale tego roku zysk operacyjny oddziału (EBIDTA) wzrósł o 3 proc.

– Największą dynamikę wzrostu odnotowaliśmy w transporcie lotniczym, dobre wyniki osiągnęliśmy też w obszarze frachtu morskiego, zwłaszcza w eksporcie – opowiada Karolina Gasińska-Byczkowska, country manager Agility Logistics w Polsce.

Firma zyskała nowych klientów z branży przemysłowej i motoryzacyjnej. W tym roku oddział Agility zwiększył zatrudnienie w działach spedycji drogowej oraz morskiej. – Kluczowe znaczenie mają dla nas inwestycje w rozwój naszego zespołu i zapewnienie przyjaznego miejsca pracy. Wprowadziliśmy cykl szkoleń i warsztatów rozwijających kompetencje pracowników. Skupiamy się głównie na takich obszarach jak komunikacja, sprzedaż oraz współpraca pomiędzy wszystkimi działami firmy – tłumaczy Gasińska-Byczkowska.

W III kwartale tego roku zysk netto Agility w Kuwejcie wyniósł 21,7 mln KWD (dinarów kuwejckich) co daje 71,4 mln USD i wzrósł o 8,4 proc. w porównaniu z III kw. ub. r. Zysk operacyjny (EBITDA) zwiększył się o 20,9 proc. do 47,4 mln KWD (156,07 mln USD). Przychody firmy wzrosły o 1,6 proc. i wyniosły 400,7 mln KWD (1,3 mld USD).

Zysk netto od początku roku osiągnął poziom 63,6 mln KWD (209,4 mln USD) i wzrósł o 7,9 proc., EBITDA zwiększyła się o 24,9 proc. do 42,4 mln KWD (139,6 mln USD), Przychody w pierwszych trzech kwartałach wyniosły 1 175,8 mln KWD (3,8 mld USD), o 2,2 proc. więcej niż rok wcześniej.

Wyniki za trzeci kwartał są efektem działalności firm z grupy Infrastructure. Najważniejsza spółka logistyczna, Global Integrated Logistics (GIL), odczuła negatywne skutki niekorzystnych warunków rynkowych, spowodowanych wojną handlową, która wpłynęła na całą branżę.

Chcąc poprawić wyniki i wzmocnić pozycję na rynku, GIL wdraża strategię cyfrową. Jej celem jest m.in. usprawnienie komunikacji z klientami i dostawcami, tworzenie innowacyjnych rozwiązań i zwiększenie wydajności procesów operacyjnych.

Agility Logistics Sp. z o.o. działa w Polsce od 2008 r., posiada 2 oddziały: w Warszawie, który specjalizuje się we frachcie lotniczym i morskim oraz we Wrocławiu, odpowiedzialnym za fracht drogowy, kolejowy oraz usługi logistyki kontraktowej (magazynowanie i dystrybucja).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane