Alibaba zakłada centrum dystrybucji na Europę Środkową

Panattoni

Cainiao, logistyczne ramię chińskiego przedsiębiorstwa Alibaba, właściciela AliExpress, uruchomi w Konstantynowie Łódzkim magazyn, który będzie pełnił rolę centrum dystrybucyjnego dla sprzedawców z platformy internetowej. Towary będą wysyłane z magazynu do klientów Aliexpress w Polsce, w Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz w Austrii.

Magazyn, który chce uruchomić Cainiao, powstanie w centrum logistycznym Panattoni Park Łódź West. Będzie to pierwszy obiekt chińskiego Alibaby w naszej części Europy. Obiekt w Konstantynowie Łódzkim, o powierzchni 10 tys. mkw., umożliwi dostarczanie towarów nawet w jeden dzień do największych miast w Polsce. Centrum będzie też pełniło strategiczną rolę dla dostaw do Czech, Słowacji, Niemiec oraz Austrii.

Obiekty Panattoni są chętnie wybierane przez potentatów e-handlu. Korzysta z nich np. Amazon. wyborem dla gigantów e-commerce i symbolem udanej ekspansji. – Polski e-commerce rośnie błyskawicznie. Jeszcze w 2015 roku w kraju, online kupowała zaledwie połowa internautów, a teraz jest to blisko 8 na 10. Ponadto już w 2026 r. wartość rynku e-commerce w Polsce ma wynieść 162 mld zł, czyli ponad 3 razy więcej niż w 2018 r. – mówi Kamil Kwiatkowski, senior leasing manager z Panattoni.

W procesie negocjacji najemcę reprezentowali pracownicy MAXON Nieruchomości.

Panattoni Park Łódź West będzie jednym budynkiem o powierzchni 61 tys. mkw. Dotychczas oddane zostało 20 tys. mkw. Obiekt powstaje w sąsiedztwie Zachodniej Obwodnicy Łodzi, która spaja drogę ekspresową S8 – biegnącą z Dolnego Śląska do Białegostoku – oraz autostradę A2, łączącą Łódź z Warszawą, Poznaniem i Berlinem.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane