Allegro uruchomi centrum logistyczne pod Warszawą

Panattoni Europe

Firma deweloperska Panattoni przygotuje 36,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej dla Grupy Allegro. Spółka zarządzająca platformą handlu internetowego wprowadzi się do obiektu A2 Warsaw Park w Grodzisku Mazowieckim. Nowa lokalizacja pozwoli Allegro rozwijać usługi logistyczne dla firm i przyspieszyć czas realizacji zamówień.

Od 2021 Allegro planuje szereg inicjatyw, dzięki którym więcej zamówień dotrze do kupujących w ciągu 24 godzin. Jedną z nich będzie uruchomienie usługi pozwalającej sprzedawcom na magazynowanie i wysyłanie swojego asortymentu z centrum logistycznego. Na jego lokalizację Allegro wybrało A2 Warsaw Park o metrażu 104 000 mkw.

Allegro wynajęło 36 500 mkw. z czego 33 541 zajmie magazyn. To w nim będzie odbywała się kompleksowa obsługa logistyczna – m.in. magazynowanie, pakowanie i nadawanie przesyłek, a także realizacja zamówień i zwrotów. Aż 2783 mkw. zostaną przeznaczone na biura – specjalnie zaprojektowane, by zapewnić pracownikom bezpieczeństwo i spełnić wymogi związane z pandemią COVID-19. Ponadto najemca skorzysta z 20 gniazd do ładowania samochodów elektrycznych, wiat dla rowerzystów oraz specjalnie poszerzonego parkingu i zatoki autobusowej.

– Kupujący oczekują szybkich dostaw, a my intensywnie pracujemy by pomóc sprzedawcom spełnić to oczekiwanie. Wdrożyliśmy już m.in. Program Szybkich Dostaw i opcję dostawy tego samego dnia z Kurierami PickPack i X-press Couriers. Nie poprzestajemy na tym i planujemy uruchomienie nowej usługi. Centrum logistyczne Allegro, powstające w nowoczesnym magazynie w centrum Polski, przejmie od firm najbardziej czasochłonne i kosztogenne czynności takie jak: magazynowanie, pakowanie, wysyłkę i obsługę zwrotów. To pozwoli sprzedającym skupić się na zwiększaniu sprzedaży i promowaniu swoich ofert, a kupującym da dodatkową satysfakcję z szybkiej dostawy – informuje Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju Allegro.

W negocjacjach z deweloperem Allegro było reprezentowane przez Colliers International. Kompleks A2 Warsaw Park jest już wynajęty w całości.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane