Amazon otworzy w Niemczech trzy centra logistyczne

P3 Logistic Parks

Pierwsze nowe centrum dystrybucyjne potentata handlu internetowego powstało w miejscowości Hoppegarten pod Berlinem. Drugie powstanie w Bad Oldesloe, a trzecie w Lengede. Obiekty buduje dla Amazona firma deweloperska P3 Logistic Parks.

Budowa obiektu pod Berlinemtrwała od kwietnia do października 2019 roku. Amazon uruchomi w nim miejskie centrum dystrybucyjne. Magazyn o powierzchni ok. 12 tys. mkw. znajduje się w odległości około 17 km na wschód od Berlina i ma bezpośrednie połączenie z drogą krajową B1. Jest podzielony na strefy magazynowe, załadunkowe i logistyczne oraz skrzydło biurowe.

W obiekcie jest dwanaście bram, siedem ramp załadunkowych oraz jedna rampa załadunkowa typu jumbo. Firma Amazon zainstalowała w hali również system automatycznych przenośników i antresolę do sortowania paczek.

Niedawno ruszyły budowy dwóch kolejnych inwestycji Amazona. Pierwsza o powierzchni 12,600 mkw. powstaje w miejscowości Bad Oldesloe, a druga o powierzchni 8,250 mkw. w Lengede. Oba budynki będą pełniły funkcję centrów dystrybucyjnych. Dzięki nowym obiektom Amazon zwiększy możliwości swojego łańcucha dostaw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane