Amazon otworzy w Niemczech trzy centra logistyczne

P3 Logistic Parks

Pierwsze nowe centrum dystrybucyjne potentata handlu internetowego powstało w miejscowości Hoppegarten pod Berlinem. Drugie powstanie w Bad Oldesloe, a trzecie w Lengede. Obiekty buduje dla Amazona firma deweloperska P3 Logistic Parks.

Budowa obiektu pod Berlinemtrwała od kwietnia do października 2019 roku. Amazon uruchomi w nim miejskie centrum dystrybucyjne. Magazyn o powierzchni ok. 12 tys. mkw. znajduje się w odległości około 17 km na wschód od Berlina i ma bezpośrednie połączenie z drogą krajową B1. Jest podzielony na strefy magazynowe, załadunkowe i logistyczne oraz skrzydło biurowe.

W obiekcie jest dwanaście bram, siedem ramp załadunkowych oraz jedna rampa załadunkowa typu jumbo. Firma Amazon zainstalowała w hali również system automatycznych przenośników i antresolę do sortowania paczek.

Niedawno ruszyły budowy dwóch kolejnych inwestycji Amazona. Pierwsza o powierzchni 12,600 mkw. powstaje w miejscowości Bad Oldesloe, a druga o powierzchni 8,250 mkw. w Lengede. Oba budynki będą pełniły funkcję centrów dystrybucyjnych. Dzięki nowym obiektom Amazon zwiększy możliwości swojego łańcucha dostaw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane