Amazon otworzył pierwszy hub lotniczy w Europie

Amazon

Potentat e-commerce uruchomił swój pierwszy, lokalny hub lotniczy w Europie. Obiekt rozpoczął pierwsze operacje w listopadzie. Zlokalizowany jest na terenie niemieckiego portu lotniczego Lipsk/Halle w miejscowości Schkeuditz. Dzięki terminalowi rozwijane będą dostawy ładunków samolotami w ramach Amazon Air, nie tylko w Niemczech, także w innych krajach UE.

Obiekt ma powierzchnię 20 tys. mkw. Dzięki niemu możliwe będą transporty towarów pomiędzy europejskimi centrami dystrybucji Amazon. Przyspieszą też dostawy przesyłek dystrybuowanych w ramach usługi Primie.

Amazon poinformował, że wraz z uruchomieniem hubu lotniczego wyleasingował dwa Boeingi 737-800 od GECAS. Będą zarządzane przez ASL Airlines jako część działu Amazon Air. Dzięki nowym samolotom flota samolotów cargo Amazon Air wzrosła do 70 jednostek.

– Nowa placówka Amazon rozpoczęła dostawy do klientów realizując dwa loty dziennie. Hub zaoferuje pracę 200 osobom, które dołączą do 1500 zatrudnionych przez koncern w Lipsku. Amazon jest obecny w naszym regionie od 2006 r. – powiedział Michael Kretschmer, premier Saksonii podczas ceremonii otwarcia obiektu.

Szefem hubu, odpowiedzialnym za rozładunki i załadunki samolotów będzie Dietmar Jüngling, były dyrektor Amazon Fulfillment Center w Lipsku.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane