Amazon chce zatrudnić ok. tysiąca osób w Gorzyczkach

Centrum logistyczne Amazon widziane z góry
Amazon

Amazon przygotowuje się do otwarcia centrum realizacji zamówień w Gorzyczkach w województwie śląskim. Obiekt zostanie oddany do użytku w drugiej połowie 2024 r. – Rozpoczęła się rekrutacja na stanowiska kierownicze, specjalistyczne oraz „pracowników poziomu początkowego” – informuje platforma e-commerce. Do obsługi centrum w pierwszym roku działalności potrzeba około tysiąca osób.

Obiekt w Gorzyczkach będzie trzecim centrum logistycznym Amazon w województwie śląskim, obok działających już jednostek w Sosnowcu i Gliwicach. W ciągu pierwszego roku od rozpoczęcia działalności nowego centrum powstanie około tysiąca stałych miejsc pracy. Osoby zatrudnione będą odpowiedzialne za obsługę wielkogabarytowych i niestandardowych zamówień klientów (takich jak np.: elementy wyposażenia domu, sprzęt ogrodowy czy duże AGD).

Centrum realizacji zamówień rozpocznie działalność w drugiej połowie roku, ale Amazon ju ż prowadzi intensywną rekrutację. Obok pracowników poziomu początkowego, pracę w Gorzyczkach znajdą menadżerowie i specjaliści w zakresie zarządzania operacyjnego, inżynierii i utrzymania ruchu, HR, IT czy BHP.

Pracownicy poziomu początkowego będą mogli otrzymać maksymalną stawkę godzinową w wysokości 29,90 zł/godz. brutto, wliczając premię za obecność w pracy zgodnie z grafikiem. Amazon zachęca potencjalnych pracowników także „benefitami”: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, bezpłatny dojazd do pracy autokarem na wybranych trasach czy pełnowartościowe ciepłe posiłki za 1 zł w kantynach.

Firma oferuje pakiet szkoleń podnoszących kompetencje. W ramach programu „Postaw na swój rozwój” („Career Choice”) pracodawca będzie pokrywać 95 proc. kosztów wybranych przez pracowników kursów czy studiów, a całe dofinansowanie będzie mogło sięgać nawet 26 tys. zł.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Do 2022 roku stworzył 70 tys. miejsc pracy, m.in. w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych, a także w biurze Amazon Web Services (AWS) w Warszawie oraz w Amazon Development Center Poland (ADCP) w Gdańsku, Krakowie i Warszawie.

W latach 2012-2022 inwestycje Amazon w Polsce ponad 20 mld zł.

Zobacz też:

Amazon zamówił 20 ciężkich ciężarówek elektrycznych

Pocztex jednym z dostawców Amazon Prime

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane