Amazon uruchomi trzecie CL na Dolnym Śląsku

Amazon

Amerykański potentat handlu elektronicznego ogłosił plany otwarcia nowego centrum logistyki o powierzchni ponad 60 000 mkw. w Okmianach. Do obsługi trzeciego w województwie dolnośląskim obiektu, firma musi zatrudnić tysiąc osób. Zainteresowanych przyciągnąć ma minimalna stawka godzinowa w wysokości 20 zł brutto.

Wieś Okmiany znajduje się 10 km od Bolesławca i 30 km od Legnicy, blisko przecięcia się drogi krajowej 94 i autostrady A4.

Zespół pracowników z Okmian będzie pracował na rzecz obsługi klientów Amazon w Polsce i w innych krajach Europy. Inwestor rozpoczął rekrutację na szereg stanowisk do centrum, w tym na stanowiska poziomu początkowego, menedżerów, inżynierów, specjalistów ds. zasobów ludzkich i IT. Firma utrzymuje, że pracownicy otrzymają konkurencyjne wynagrodzenie (od 20 zł/godz. brutto), kompleksowe świadczenia dodatkowe i możliwości rozwoju kariery. Oferty pracy można znaleźć na stronach internetowych Amazona.

– Zwiększamy naszą obecność na Dolnym Śląsku i tworzymy wiele dodatkowych miejsc pracy. Od 2014 roku wygenerowaliśmy tu ponad 1,5 mld zł inwestycji i stworzyliśmy ponad 4 tys. stałych miejsc pracy – komentuje Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie.

Deweloperem obiektu, który wynajmie Amazon, jest Panattoni Europe. Robert Dobrzycki, dyrektor generalny spółki na region Europy, przypomina, że centrum logistyki e-commerce w Okmianach jest już siódmym projektem realizowanym dla Amazon w Europie Środkowo-Wschodniej. – To dla nas powód do dumy i satysfakcji. Było to dla nas ciekawe doświadczenie logistyczne – podczas etapu budowy pracowało 2200 osób, a największa zmiana liczyła ponad 650 osób – dodaje.

Amazon jest obecny w Polsce od 2014 r. Od tego czasu otworzył pięć Centrów Logistyki E-Commerce: w Poznaniu, Kołbaskowie pod Szczecinem, Sosnowcu i dwa we Wrocławiu, a szóste, zlokalizowane w województwie łódzkim, jest obecnie na etapie realizacji. Firma posiadamy także biuro korporacyjne, oddział Amazon Web Services w Warszawie oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane