Amazon zatrudni 100 tys. osób w okresie epidemii

Amazon

Amerykański potentat internetowy oznajmił, że zwiększony popyt podczas kryzysu wywołanego koronawirusem składania go do poszukiwania 100 tys. nowych pracowników. Część z nich będzie zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin, a część dorywczo.

Na wypłatę podwyżek dla obecnych pracowników Amazon chce przeznaczyć 350 mln dolarów. Będą to pieniądze dla pracowników w magazynach oraz w sieci sklepów spożywczych Whole Foods Market.

„Financial Times” informuje, że pracownicy korporacji w Ameryce Północnej dostaną o 2 dolary więcej za godzinę, w Wielkiej Brytanii o 2 funty więcej, a w krajach strefy euro o około 2 euro za godzinę.

Gdyby firmie udało się zatrudnić 100 tys. osób, liczba pracowników Amazon na świecie wzrosłaby do 900 tys. Zamiarem potentata w e-handlu jest pozyskanie ludzi, którzy w związku z kryzysem stracili pracę w usługach.

Amazon ma trudności z realizacją dostaw artykułów spożywczych, które są wykupywane w związku z epidemią chińskiego wirusa. Duży wzrost zamówień sprawił, że cały dotychczasowy system logistyczny okazał się nieefektywny, a firmie zabrakło pracowników do obsługi zamówień.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane