Apaczka kupiła Sendit.pl

Claudio Schwarz, Unsplash

Rozpoczyna się konsolidacja serwisów, które pośredniczą w umawianiu usług kurierskich między sklepami internetowymi i klientami. Jeden z największych pośredników – Apaczka, poinformowała, że przejmuje platformę Sendit.pl

Apaczka funkcjonuje jako integrator przesyłek dla sklepów e-commerce, firm z sektora MŚP oraz klientów z segmentu SOHO (small office/home office). Po połączeniu z Sendit powstanie największa na rynku platforma technologiczna, która oferuje szeroki zakres usług i rozwiązań technologicznych dla różnych grup klientów. Z komunikatu Apaczki wynika, że chce ona walczyć o miano lidera w swojej branży w całej Europie Środkowej.

Serwis Apaczka.pl funkcjonuje od 2009 r. Za jego pośrednictwem obsłużono 160 tys. sklepów internetowych, które nadały blisko 30 milionów przesyłek.

Utworzona w 2012 roku platforma Sendit.pl umożliwia zamawianie online usług kurierskich krajowych i zagranicznych oraz nadanie i odebranie przesyłki w dowolnym, wybranym przez klienta punkcie. Za jej pośrednictwem zostało już wysłanych ponad 17 milionów paczek.

Konsekwentnie realizujemy strategię konsolidacji rynku platform logistycznych. Ta transakcja pozwoli nam na dostarczanie docenianych przez klientów narzędzi i rozwiązań wspierających ich biznes do jeszcze szerszej grupy odbiorców – komentuje Marcin Susmanek, członek zarządu spółki R2G Polska, działającej pod marką Apaczka.

Dzięki przejęciu Sendit.pl Apaczka powiększa portfolio klientów, odbiorców usług przesyłek, a także wkracza w segment klientów indywidualnych. – Dzięki tej transakcji powstanie unikatowa i najsilniejsza platforma na rynku wyposażona w zaawansowane narzędzia do obsługi w szczególności platform e-commerce oraz małych i średnich firm – dodaje Zbigniew Ptaszyński, członek zarządu Sendit.

Apaczka.pl reprezentuje następujące firmy logistyczne: UPS, DPD, DHL, FedEx, InPost (Kurier i Paczkomaty), Poczta Polska (Pocztex24, Kurier48), TNT, Hellmann, Ambro Express, Pallex, czy Geis.

Właścicielem Apaczka jest spółka zależna funduszu zarządzanego przez Abris Capital Partners.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane