Arvato rozbudowało centrum dystrybucji H&M w Strykowie

Arvato Supply Chain Solutions

Zakończyła się rozbudowa centrum dystrybucyjnego Arvato Supply Chain Solutions w Strykowie. Powstał nowy magazyn wysokiego składowania, dłuższy system linii przenośnikowych oraz zwiększono przepustowość logistyczną obiektu. Dostawca usług logistycznych obsługuje z tej lokalizacji projekt e-commerce marki H&M w Europie Wschodniej.

– Rozbudowa była konieczna, aby szybciej i bardziej elastycznie obsługiwać rosnące wolumeny u naszego klienta – twierdzi Lidia Ratajczak-Kluck, prezes Zarządu ArvatoSupply Chain Solutions w Polsce.

W ramach rozbudowy powierzchnia magazynowa zwiększona została o dodatkowe 15 000 mkw., co razem daje 55 000 mkw., a z zastosowaną mezaniną 75 000 mkw. Magazyn wysokiego składowania w nowej przestrzeni pomieści 240 000 kartonów, co zwiększa całkowitą pojemność ich przechowywania do ok. 420 000. Do obsługi wysokiego składu (o wysokości 8,7 m) zastosowano specjalistyczne wózki samojezdne o zmiennym wysięgu, które poruszają się wzdłuż korytarza indukcyjnego o długości 4 400 metrów.

Nowy moduł magazynu wyposażony został w 123-metrowy system linii przenośnikowych, który połączony jest z dotychczasową powierzchnią w celu sprawnego transportowania kartonów. W całym centrum dystrybucyjnym użyto 3,5 km przenośników taśmowych. Dodatkowo w magazynie wykorzystywane są sortery oraz system dynamicznego uzupełniania stanów magazynowych, a nad poprawnością operacji czuwa zaimplementowany system ERP SAP S4/HANA.

Dzięki rozbudowie centrum dystrybucyjnego, realizowane wolumeny operacyjne wzrosną o ok. 30 procent.

– Rozbudowując centrum dystrybucyjne i przedłużając pod koniec zeszłego roku współpracę z naszym partnerem strategicznym – Arvato Supply Chain Solutions, przygotowaliśmy magazyn i operacje logistyczne pod planowane w przyszłości zwiększone zapotrzebowanie na usługi – oznajmił Michael Schulz, regional logistics manager East Europe w H&M Group.

Firmy współpracują ze sobą od 2018 r. Obiekt w Strykowie obsługuje transakcje H&M w Polsce, Czechach, Bułgarii, Słowacji i na Węgrzech.

Po rozbudowie obiektu Arvato stworzy dodatkowe 300 miejsc pracy w regionie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane