Auto Partner inwestuje w magazyn na 25 lat

MLP

Europejski dystrybutor i importer części zamiennych do samochodów osobowych – Auto Partner otworzy magazyn w centrum logistycznym MLP Poznań West. Firma wprowadzi się do wybudowanej dla niej hali o zwiększonej wysokości wynoszącej 11,5 m.

Spółka Auto Partner podpisała kolejną umowę z MLP Group. Dystrybutor części do samochodów prognozuje duży popyt na swoje produkty w przyszłości, ponieważ umowa została zawarta na okres 15 lat z opcją przedłużenia o kolejne 10 lat. Deweloper wybuduje dla dystrybutora ok. 14 500 mkw., z tego na cele magazynowe przeznaczonych będzie ok. 13 600 mwk., a kolejne 880 mwk. stanowić będzie budynek biurowo-socjalny.

Auto Partner rozwija sprzedaż

– Głównym celem inwestycji jest dalszy wzrost przychodów Grupy Auto Partner realizowanych poprzez rosnącą skalę działania. Dzięki tej lokalizacji centrum logistyczno-dystrybucyjnego możemy usprawniać proces wejścia towaru od naszych dostawców. Dodatkowo możemy rozwijać strukturę sprzedaży i efektywnie polepszać warunki współpracy z odbiorcami części samochodowych, zarówno w Polsce północno-zachodniej, jak i na rynkach eksportowych – mówi Piotr Janta, dyrektor sprzedaży i wiceprezes Auto Partner.

Deweloper wybuduje halę o wysokości zwiększonej do 11,5 m w świetle. W efekcie wzrosną możliwości składowania. Dodatkowo cała inwestycja zostanie zaprojektowana w układzie cross dockowym, a w części biurowej zostaną zastosowane przeszklenia, które zwiększą dostęp światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy. Ponadto, zgodnie ze strategią spółki MLP Group obiekt będzie spełniał wymagania certyfikacji BREEAM oraz będzie wyposażony m.in. w nowoczesne doki rozładunkowe, szerokie place manewrowe i parkingi.

Hala zostanie wyposażona w oświetlenie LED-owe, Interact firmy Signify, które pozwala na dostosowanie sposobu funkcjonowania lamp do charakteru pracy danego najemcy. Oświetlenie posiada czujniki ruchu, samo kompensuje natężenie światła dziennego, może być też sterowane automatyczne. MLP Group dba nie tylko o środowisko naturalne, ale także o komfort użytkowników obiektu.

MLP przechodzi na zieloną energię

MLP dąży do zmniejszenia emisyjności CO2 do atmosfery. Spółka właśnie zakontraktowała dostawy 100% energii ze źródeł odnawialnych na lata 2023-24. Montaż elektrowni fotowoltaicznych w parkach logistycznych MLP Group sprawia, że deweloper poza przejściem w pełni na „zieloną energię” od PGE, będzie ją sam dostarczał do sieci. W efekcie spółka zwiększy skalę redukcji śladu węglowego.

Przekazanie gotowego obiektu najemcy zaplanowane jest na początek 3 kwartału 2022 r.

Auto Partner współpracuje z MLP Group od 2016 r. i będzie operował z dwóch centrach Grupy: MLP Pruszków I oraz MLP Poznań West. Otrzyma łącznie prawie 28 tys. mkw. przestrzeni magazynowej.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane