Best Secret uruchomi centrum fulfillment w Sulechowie

CEVA Logistics

Niemiecka platforma sprzedaży luksusowej odzieży przez internet Best Secret otworzy w Sulechowie (woj. lubuskie) centrum fulfillment. Obiekt wybuduje Pannatoni, a za wsparcie logistyczne odpowiadać ma CEVA Logistics.

Nowe centrum fulfillment dla e-commerce Best Secret o powierzchni 80 tys. mkw. położone będzie w Sulechowie, tuż przy granicy z Niemcami. Rozpoczęcie działalność operacyjnej w obiekcie, którego budowę powierzono firmie Panattoni, przewidywane jest na wiosnę 2023 r. Za obsługę logistyczną obiektu odpowiadać ma CEVA Logistics, która współpracowała z Best Secret już na etapie projektowania centrum. Po wybudowaniu obiektu CEVA będzie odpowiadać za przyjęcie towarów przychodzących, kontrolę jakości, składowanie towarów, kompletację i wysyłkę zamówień do klientów w całej Europie oraz dostawy towarów do sklepów BestSecret, a także inne usługi o wartości dodanej.

Centrum fulfillment typu greenfield o powierzchni ponad 80 tys. mkw. będzie posiadać dużą liczbę doków załadunkowych, a wewnątrz zostanie wyposażone w maszyny pakujące. Przepustowość i wydajność centrum fulfillment będą wspierać narzędzia z dziedziny automatyzacji, w tym system sortowania. Strefa składowania obejmie pięciopoziomową pick tower.

Pojemność centrum fulfillment w Sulechowie wzrosnąć ma co najmniej 1,5-krotnie w stosunku do już działającego centrum tego typu w Niemczech.

– Nasza współpraca z BestSecret wciąż się rozwija, zarządzamy już operacjami bulk fulfillment w Niemczech i logistyką zwrotów w Polsce. Nowa umowa nie tylko wzmacnia nasze długoletnie partnerstwo, ale otwiera też kolejne możliwości rozszerzenia współpracy o inne usługi logistyczne CEVA. Zarządzając centrum fulfillment w Sulechowie, możemy aktywnie wspierać ekspansję naszego klienta na europejskim rynku mody – trudnym i bardzo wymagającym rynku – powiedział Markus Schmücker, global sector leader for e-commerce w CEVA Logistics.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane