BIK z niewielkim zyskiem po trzech kwartałach

Biuro Inwestycji Kapitałowych

Grupa Biuro Inwestycji Kapitałowych opublikowała wyniki finansowe, zgodnie z którymi narastająco przez 9 miesięcy tego roku osiągnęła 14,5 mln zł skonsolidowanych przychodów oraz 1,8 mln zł zysku netto. BIK koncentruje się obecnie na budowie nowego centrum logistycznego BIK Park Wrocław I oraz na poszukiwaniu terenów pod kolejne inwestycje.

W trzecim kwartale br. deweloper osiągnął 4,3 mln zł skonsolidowanych przychodów, względem 4,6 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Od lipca do września br. BIK zanotował 0,3 mln zł zysku netto, co było wynikiem o 2,9 mln zł lepszym od uzyskanego rok wcześniej. Narastająco przez pierwszych dziewięć miesięcy br. Biuro Inwestycji Kapitałowych miało 14,5 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza poprawę o 5% w ujęciu r./r. Grupa wypracowała w tym okresie 1,8 mln zł zysku netto, w porównaniu do 5,9 mln zł na plusie w poprzednim roku.

– Najważniejszym wydarzeniem w III kwartale br. w naszej grupie było sfinalizowanie transakcji sprzedaży Centrum Logistycznego Sosnowiec 1. Dzięki tej transakcji uzyskaliśmy znaczące środki finansowe na dalszą realizację naszego rozwoju. Obecnie koncentrujemy się na odbudowie naszego portfela nieruchomości. Pod Wrocławiem powstaje nasza nowa duża inwestycja magazynowa. Wiosną przyszłego roku oddamy do użytkowania pierwsze obiekty, a docelowo powstanie tam łącznie 47 tys. mkw. pow. magazynowej – opowiada Mirosław Koszany, prezes Zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych.

Wartość nieruchomości inwestycyjnych od początku tego roku zwiększyła się o blisko 18% do poziomu 132,3 mln zł. Z kolei wartość kapitałów własnych (aktywów netto) zmniejszyła się o 7% do 90,4 mln zł. Spadek ten związany jest z dokonywaną w tym roku wypłatą dywidendy w wysokości 8,3 mln zł (2 zł na akcję).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane