Boeing wynajął magazyn przy lotnisku Rzeszów-Jasionka

Panattoni

Zlokalizowana w podkarpackiej Dolinie Lotniczej firma Boeing Distribution Services (BDSI) przeniesie swoją działalność do większego budynku o powierzchni 3 tys. mkw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III, powstającego przy lotnisku Rzeszów-Jasionka.

Boeing Distribution Services to globalny dystrybutor i dostawca części i usług lotniczych. Przeprowadzka do nowego obiektu w Rzeszowie pozwoli firmie na składowanie ponad dwukrotnie większej liczby części niż dotychczas – w sumie blisko 50 tys. Powierzchnia zostanie dostosowana do potrzeb BDSI, aby umożliwić wdrożenie indywidualnych procesów kompletacji i pakowania, które spełniają specyficzne wymagania firm z branży lotniczej. Odbiorcy BDSI zyskają ponadto na szybkiej dostawie części dzięki bliskości nowej lokalizacji do autostrady A4 i drogi S19.

– Obiekty dla branży lotniczej wymagają spełnienia bardzo wysokiego standardu warunków składowania, dlatego wybór do takiej realizacji właśnie Panattoni to podwójna nobilitacja. Współpraca z tym sektorem to kolejny ważny krok w rozwoju firmy i budowaniu naszej elastyczności, szczególnie, że postawił na nas jeden z największych graczy w branży – mówi Krzysztof Głut, leasing manager z Panattoni.

BDSI współpracuje z ponad 200 polskimi firmmai i instytucjami z sektorów lotnictwa wojskowego i cywilnego, którzy korzystają z linii produktów i usług takich jak zarządzanie pojemnikami i rozwiązania w zakresie kompletacji.

Transakcję między Boeingiem i Panattoni koordynowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Panattoni Park Rzeszów Airport III powstaje w sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów – Jasionka. Kompleks docelowo osiągnie ponad 67 tys. mkw. w ramach 3 budynków, a pierwsze dwie hale o powierzchni łącznej 33 tys. mkw. zostaną otwarte w III kwartale br.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane