BSH otwiera w Łodzi dodatkowy magazyn

Panattoni

Największy producent AGD w Europie – BSH wprowadzi się w kwietniu 2022 r. do Panattoni Park Business Center Łódź III, gdzie firma wynajęła ponad 12 mkw. powierzchni. W obiekcie magazynowane będą m.in. komponenty do suszarek.

Panattoni wybudowało w regionie łódzkim ok. 2 mln mkw. powierzchni logistycznych. Ponad 150 tys. mkw. z nich zajęła już firma BSH. Aktualnie przedsiębiorstwo wynajęło kolejną powierzchnię: 12 tys. mkw. w Panattoni Park Business Center Łódź III. Obiekt ten będzie zaopatrywał w części fabrykę suszarek BSH.

– W związku z intensywnym rozwojem BSH w Łodzi i trwającymi projektami zaistniała konieczność wynajęcia dodatkowej powierzchni magazynowej. Możliwość polegania na partnerze takim jak Panattoni pozwala na rozwój naszych łódzkich fabryk zgodnie z planem – mówi Paweł Adamowicz, dyrektor Fabryki Suszarek.

Panattoni zrealizował dotąd dla BSH m.in. największą na kontynencie fabrykę artykułów gospodarstwa domowego o powierzchni 57 tys. mkw. Inwestycja połączona jest z zajmującym blisko 80 tys. mkw. centrum logistycznym, na terenie którego wybudowano m.in. dwie bocznice kolejowe z trzema torami postojowymi, a także wybudowano stację kolejową, której peron mierzy 590 m.

W sąsiedztwie deweloper zrealizował również Appliance Park o powierzchni 30 tys. mkw., który w całości przeznaczony jest dla dostawców komponentów do fabryki. Teraz w ramach Panattoni Business Center Łódź III firma dostarczyła kolejne 12 tys. mkw., z których BSH skorzysta w ciągu najbliższego miesiąca.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane