Burkhard Eling został nowym prezesem DACHSER

DACHSER

Z początkiem 2021 roku, Burkhard Eling został prezesem (chief excecutive officerem) oraz rzecznikiem zarządu firmy DACHSER. Kieruje on również działami: strategii korporacyjnej, zasobów ludzkich oraz marketingu – w skład którego wchodzą również dywizje zarządzające kluczowymi klientami korporacyjnymi oraz spójnością i ładem korporacyjnym.

Elingg zastąpi Bernharda Simona, który obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej DACHSER w połowie 2021 roku. Wraz z Simonem do rady nadzorczej przechodzi Michael Schilling, były chief operations officer (COO) Road Logistics. W związku z tym, DACHSER dokonał kolejnych zmian w zarządzie, które weszły w życie 1 stycznia br. Dwóch wieloletnich menadżerów firmy zostało awansowanych do organu zarządzającego operacjami dostawcy usług logistycznych: Stefan Hohm objął stanowisko chief development officera (CDO), a Alexander Tonn COO Road Logistics. Skład zarządu zasilił również Robert Erni, były pracownik DSV Panalpina, który dołączył do DACHSER 1 września 2020 roku jako chief financial officer (CFO).

Pięcioosobowy zespół uzupełnił Edoardo Podestà –  pozostanie na stanowisku COO Air & Sea Logistics, które objął w październiku 2019 roku.

Burkhard Eling, który niedługo skończy 50 lat, zasilił zespół DACHSER w 2012 roku obejmując stanowisko deputy head of the Finance Legal and Tax excecutive unit. Rok później dołączył do zarządu jako CFO, w ramach którego był odpowiedzialny za strategię całej grupy i program zarządzania innowacjami operatora logistycznego.

Eling posiada stopień naukowy w zakresie inżynierii przemysłowej i poprzednio pracował w grupie inżynieryjno-usługowej Bilfinger SE, gdzie był szefem departamentów kontrolingu i audytu wewnętrznego (controlling and internal audit departments), a także CFO oddziału w USA oraz całej firmy. Na początku swojej kariery Elling pracował w firmach budowlanych Hochtief AG i Philipp Holzmann AG.

– Z moimi kolegami z zarządu przejmujemy silną i niezwykle prężnie rozwijającą się firmę, która nie zboczyła z kursu nawet pod wpływem wyzwań związanych z pandemią koronawirusa. Dzięki ogromnemu know-how i jeszcze większemu zaangażowaniu pracowników DACHSER udało się utrzymać łańcuchy dostaw naszych globalnych klientów, nawet w niesprzyjających warunkach – mówi Burkhard Eling. – Jednocześnie dalej będziemy rozwijać przedsiębiorstwo, kierując się rozsądkiem i elastycznością, aby stać się najbardziej zintegrowanym operatorem logistycznym na świecie – dodaje nowy prezes.

Następcą Burkharda Elinga jako CFO jest  Robert Erni –  doświadczony na arenie międzynarodowej menadżer finansowy ds. logistyki.  Obecne stanowisko CFO objął 1 stycznia 2021 roku, po 4-miesięcznym wdrożeniu i okresie przejściowym. Przed dołączeniem do DACHSER, 54-letni Szwajcar przez blisko 7 lat był CFO w firmie logistycznej Panalpina.

Zarządzanie Air & Sea DACHSER pozostaje bez zmian – tym obszarem dalej kierować będzie Edoardo Podesta, który od października 2019 roku jest COO Air & Sea Logistics. Mieszkający w Honkongu 58-letni Włoch w 2014 roku objął stanowisko Managing Directora w zakresie frachtu lotniczego i morskiego w jednostce biznesowej Azji i Pacyfiku. Podesta jest menadżerem DACHSER z 17-letnim doświadczeniem. Dołączył do firmy w 2003 roku, kiedy przejął spółkę joint venture Züst Ambrosetti Far East Ltd.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane