C.Hartwig Gdynia otwiera magazyn w pobliżu DCT Gdańsk

C.Hartwig Gdynia

Nowy magazyn znanej firmy spedycyjnej położony jest na terenie Pomorskiego Centrum Logistycznego, w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu DCT Gdańsk. W obiekcie o powierzchni 5,2 tys. mkw. będzie 8 bram rozładunkowych i jedna brama „0”.

– Usługi logistyczne i magazynowe, na polskim rynku rozwijają się w imponującym tempie. Otwarcie kolejnego magazynu podkreśla naszą obecność w najważniejszych punktach infrastruktury logistycznej kraju i pozwala nam na wzmocnienie pozycji firmy na rynku – mówi Marek Kearney, dyrektor ds. projektów logistycznych C.Hartwig Gdynia.

Powierzchnia, którą będzie zajmował gdyński Hartwig to 5200 mkw., z czego około 5050 mkw. stanowić ma strefa magazynowa, a około 150 mkw. biurowa. Obiekt zostanie wyposażony w regały wysokiego składowania, 8 bram rozładunkowych typu cross dock oraz jedną bramę „0”, umożliwiającą wyjazd z ładunkiem na zewnątrz i załadunek „od boku”.

Magazyn będzie spełniał warunki na składowanie towarów objętych kontrolą sanitarną i weterynaryjną, w całości również zostanie objęty procedurą GMP+.

Dodatkowo, zaplanowano wdrożenie, systemu klasy WMS do zarządzania całością procesów magazynowych.

– Po przeprowadzeniu analizy dostępnych powierzchni magazynowych, w lokalizacjach, którymi byliśmy zainteresowani, czynniki takie jak: bezpośredni dostęp do terminala, rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, dostęp do portu tak w Gdańsku, jak i w Gdyni oraz dobre warunki PCL, przesądziły o wyborze właśnie tej inwestycji – tłumaczy Michał Koziński, kierownik działu Logistyki Magazynowej C.Hartwig Gdynia.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane