Carrefour uruchamia centrum dystrybucji w Psarach

ID Logistics

Sieć handlowa Carrefour przedłuża umowę z firmą ID Logistics, która obsługuje jej centra dystrybucyjne. Firma specjalizująca się w logistyce kontraktowej będzie obsługiwała także nowo otwarte centrum w Psarach (woj. śląskie) o powierzchni 48 tys. mkw. Obiekt zastąpi dotychczasowy magazyn Carrefour w Będzinie.

Nowe centrum dystrybucji Carrefour w Psarach zostanie w pełni uruchomione operacyjnie 30 października 2022 r. i zastąpi działający od 2008 r. magazyn w Będzinie, również zarządzany przez ID Logistics. Asortyment składowanych tu towarów obejmie artykuły spożywcze (suche, świeże, w temperaturze kontrolowanej), chemię gospodarczą, kosmetyki, środki higieniczne i gospodarstwa domowego. Na początku 2023 r. zostanie rozszerzony o tekstylia. Aby zapewnić ich sprawną obsługę magazyn podzielony został na 5 stref, w tym 3 w temperaturze kontrolowanej (13 tys. mkw.).

Do zadań liczącego ok. 360 pracowników zespołu ID Logistics będzie należało zarządzanie procesami magazynowymi, w tym składowanie towarów, kompletowanie zamówień w obiegu tranzytowym, pickingowym i cross-dockingowym, logistyka opakowań oraz logistyka zwrotów.

W nowej lokalizacji zadbano o podniesienie standardów pracy. Powierzchnia socjalno-biurowa wynosi ok. 1760 mkw., a dla pracowników przygotowano pomieszczenia socjalne z pełnym wyposażeniem oraz specjalną strefę relaksu, znajdującą się na zewnątrz magazynu.

Nasz zespół odpowiadał nie tylko za przeniesienie operacji z magazynu w Będzinie, ale też wdrożenie nowych procesów logistycznych i rozwiązań, które będą je wspierać. Projektując procesy w nowym centrum dystrybucji, musieliśmy uwzględnić zarówno bieżącą obsługę magazynową jak i plany dalszej ekspansji sieci Carrefour w Polsceinformuje Marek Dzumyk, dyrektor magazynu w Psarach.

W magazynie wykorzystywane będą narzędzia wspierające wydajność i efektywność obsługi magazynowej. Należy do nich, opracowany przez zespół ID Logistics, system monitoringu procesów magazynowych. Obejmuje on rejestrację wideo on-line przygotowania zamówień za pomocą kamer wysokiej rozdzielczości, zainstalowanych na wózkach widłowych. Z kolei w procesie multikompletacji (pracownik magazynu przygotowuje towar do różnych punktów dostaw w czasie jednego przejazdu) ID Logistics wykorzysta system optycznej wizualizacji put-to-light.

Prace magazynowe ma wspierać flota ok. 100 nowych, różnego typu i przeznaczenia wózków widłowych. Docelowo flota ta składać się będzie z wózków widłowych w technologii Li-Ion (akumulatory litowo-jonowe). Do potrzeb obsługi magazynowej dostosowany też został system chłodzenia.

W Polsce ID Logistics współpracuje z siecią handlową Carrefour od 2008 r. Obecnie zarządza 3 centrami dystrybucji: w Bydgoszczy (37 tys. mkw., dostawy w północno-zachodniej Polsce), Podkonicach Dużych k/Rawy Mazowieckiej (61 tys. mkw., dostawy w części centralnej i północno-wschodniej) oraz Psarach.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane