Centrum logistyczne Silesia East zmieniło właściciela

Panattoni

Deweloper Panattoni sprzedał wynajęty park logistyczny Silesia East w Sosnowcu. Nabywcą jest inwestor reprezentowany przez spółkę Palmira Polska. Strony nie podały wartości transakcji.

Silesia East to kompleks klasy A, o powierzchni 32 tys. mkw. Park zlokalizowany jest w pobliżu drogi ekspresowej S1 oraz autostrad A1 i A4. Obiekt jest w całości wynajęty. Z powierzchni korzysta pięciu najemców – producent elektroniki Bitron, firma motoryzacyjna Toyota, dostawca usług logistycznych Antwerk, firma Dorel – właściciel takich marek jak Maxi-Cosi (foteliki samochodowe dla dzieci) oraz PlusEight – specjalista z branży rusztowań. Firma Bitron zajmuje 42 proc. całej powierzchni.

Przy transakcji w imieniu Panattoni działała kancelaria CMS. Firmie Palmira doradzały kancelarie Dentons (prawna i podatkowa) w Dusseldorfie i Warszawie, Drees & Sommer (techniczna) oraz Nova-Ambiente (środowiskowa). JLL Polska pełnił rolę brokera.

Aleksandra Bis, szefowa Palmira Asset Management Poland, poinformowała, że po powiększeniu polskiego portfela firmy o tę akwizycję, planowane są kolejne przejęcia.

Panattoni wybudowało w województwie śląskim osiem parków logistycznych. W planach firmy jest uruchomienie jeszcze czterech. Wszystkie będą miały łączną powierzchnię 516 tys. mkw. 130 tys. mkw. wynajęła już firma Amazon.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane