CEVA Logistics przejęła Ingram Micro CLS

CEVA Logistics

Francuskie przedsiębiorstwo CEVA Logistics sfinalizowało przejęcie amerykańskiej firmy Ingram Micro Commerce & Lifecycle Services. Po połączeniu aktywów obu podmiotów, powstał jeden z największych graczy na rynku logistyki kontraktowej.

O zamiarze zakupu części Ingram Micro informowaliśmy pod koniec 2021 r. Należąca do CMA CGM firma CEVA Logistics przejmie większą część działalności Ingram Micro CLS, w tym Shipwire, w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Łacińskiej oraz regionie Azji i Pacyfiku. Francuzi zapłacili na przejmowane aktywa 3 mld dolarów.

Po połączeniu obu firm powstało jedno z największych przedsiębiorstw logistycznych na świecie, które ma ambicję dołączyć do grona liderów w branży. Połączone firmy mają ponad 98 tys. pracowników w ponad 160 krajach.

– Przejęcie Ingram Micro CLS ma strategiczne znaczenie dla Grupy CMA CGM. Po zakończeniu rozpoczętej w 2021 r. integracji obu firm nasza spółka zależna CEVA Logistics przyspieszy swój rozwój i dołączy do pierwszej czwórki światowej logistyki kontraktowej – powiedział Rodolphe Saadé, prezes i dyrektor generalny CMA CGM Group. – Poprawi się pozycja firmy na rynku amerykańskim i europejskim, co ma znaczenie dla zdolności do wykorzystywania szans, jakie daje boom na e-commerce – dodał Saadé.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane