CEVA operatorem logistycznym Airbusa w Niemczech

CEVA Logistics

Firma CEVA Logistics podpisała pięcioletni kontrakt na obsługę logistyczną fabryki samolotów Airbusa w Hamburgu. Będzie odpowiedzialna za realizację dostaw części zamiennych i komponentów do produkcji samolotów oraz za ich globalną dystrybucję do przewoźników.

Realizację kontraktu CEVA rozpoczęła w lutym 2020 r. W magazynie Airbusa o powierzchni 32,6 tys. mkw. operator wdroży w ciągu pięciu lat ponad 20 projektów, których celem jest zwiększenie wydajności operacyjnej obiektu. Zgodnie z planami rozwoju produkcji Airbusa, magazyn ten zostanie rozbudowany o nową powierzchnię dla obsługi części zamiennych.

Procesy, którymi zarządza CEVA, obejmują głównie przyjmowanie przesyłek i ich dystrybucję, kompletację materiałów, przygotowywanie zestawów i specjalną konsolidację części zgodnie z wymogami linii lotniczych. Wydajność usług jest monitorowana przez wskaźniki KPI, wprowadzone do obsługi tego kontraktu.

Magazyn Airbusa obsługuje zespół złożony z około 350 pracowników.

– Cieszymy się że Airbus docenił bogate doświadczenie CEVA Logistics w zakresie logistyki lotniczej i kosmicznej. Głęboko specjalistyczna wiedza w połączeniu z rozwiązaniami operacyjnymi stanowią klucz do zabezpieczenia procesów na najwyższym poziomie obsługi – powiedział Harald Schefft, dyrektor zarządzający CEVA Logistics w Niemczech.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane