Chomar otworzy magazyn w Pietrzykowicach

Panattoni

Firma logistyczna Chomar, z siedzibą w Kątach Wrocławskich, wynajęła 15 tys. mkw. w budowanym w Pietrzykowicach na Dolnym Śląsku centrum logistycznym Panattoni Park Wrocław XIII. Będzie to kolejny magazyn, który Chomar uruchomi w obiekcie tego dewelopera.

Chomar od 30 lat zajmuje się spedycją, magazynowaniem oraz transportem na terenie całej Europy. Nową powierzchnię Chomar przejmie w połowie 2022 r. – Rozwijamy się i rośniemy. Optymalizujemy operacje magazynowe klientów, a nasz sukces zależy od ich zadowolenia, dlatego rozbudowujemy bazę powierzchni magazynowych – mówi Rafał Choma, prezes spółki Chomar. Jak dodaje, przekrój obsługiwanych przez firmę przedsiębiorstw jest szeroki. – Wozimy i przechowujemy m.in. towary branży budowlanej, AGD, farmaceutycznej i spożywczej, pracujemy też dla firm sektora automotive a ich potrzeby magazynowe rosną – tłumaczy.

Panattoni Park Wrocław XIII będzie docelowo składał się z dwóch budynków o łącznym metrażu 75 tys. mkw. Pod koniec trzeciego kwartału br. oddano do użytkowania już ponad połowę z zaplanowanej powierzchni. Koleje metry są w budowie.

Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM. Energia zasilająca inwestycję pochodzić będzie jedynie z odnawialnych źródeł, a na terenie parku znajdą się stacje ładowania pojazdów, stojaki na rowery, obszary zielone oraz domki dla bezkręgowców. Park powstaje tuż przy autostradzie A4 – prowadzącej z zachodu na wschód przez południe Polski, tuż przy zjeździe Pietrzykowice.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane