Commercecon stawia centrum logistyczne pod Łodzią

Commercecon

Firma wykonawcza Commercecon poinformowała, że buduje centrum logistyczne dla Panattoni. Obiekt o powierzchni ponad 32 tys. mkw. powstaje w Lućmierzu pod Łodzią. Do pierwszej hali o powierzchni 6,3 tys. mkw. wprowadzi się DPD.

W Lućmierzu, zaledwie kilka kilometrów od węzła Emilia na autostradzie A2, powstaje nowe centrum logistyczne Panattoni. Jego budowę firma deweloperska powierzyła spółce Commercecon. Park logistyczny w Lućmierzu to inwestycja, która docelowo liczyć będzie ponad 32 tys. mkw. nowej przestrzeni magazynowej. Do pierwszego obiektu, którego budowa właśnie się rozpoczęła, pod koniec I kwartału 2023 r. wprowadzi się firma DPD.

Budynek podzielony zostanie na przestrzeń magazynową, w której mieścić się będzie jeden z największych i najnowocześniejszych sorterów w kraj, oraz zaplecze biurowo-socjalne – wszystko o łącznej powierzchni 6300 mkw. – Hala będzie wyposażona w szereg rozwiązań zapewniających trwałe i efektywne jej wykorzystanie w myśl zasad zrównoważonego budownictwa przemysłowego. Zaplanowana jest instalacja fotowoltaiczna na terenie zielonym, dostępne będą także stacje ładowania samochodów elektrycznych – informuje Robert Mróz, kierownik budowy w firmie Commercecon.

Obiekt w Lućmierzu będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

W ramach projektu, generalny wykonawca odpowiedzialny jest za zagospodarowanie terenu wokół budynków, na którym nie zabraknie zielonych stref.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane