Dachser zawitał do Rzeszowa

Dachser

Operator logistyczny uruchomił z początkiem września nowy oddział – w stolicy Podkarpacia. Nowy obiekt jest dziewiątą lokalizacją Dachsera w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

– Południowo-wschodnia Polska to rejon, gdzie wiele firm prężnie rozwija sprzedaż zagraniczną. Liczba obsługiwanych przez nas przesyłek drobnicowych z tej części kraju na przestrzeni ostatnich lat systematycznie rosła. Widzimy tu znaczny potencjał biznesowy, a inwestycja w nowy oddział oznacza dla naszych klientów lepszy dostęp do rozbudowanej sieci transportowej Dachser i – w konsekwencji – unijnych rynków zbytu – komentuje dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Nowy oddział znajduje się na terenie centrum logistycznego tuż przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. Na całkowity metraż – ok. 3 tys. mkw. – składa się magazyn logistyki kontraktowej o powierzchni 2100 mkw., terminal przeładunkowy wyposażony w dziewięć bram oraz część biurowo-socjalna.

Oddział, podobnie jak wszystkie obiekty firmy w Polsce, jest przygotowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

– Z Rzeszowa obsługujemy operacje logistyczne na obszarze województwa podkarpackiego, we wschodniej części województwa małopolskiego oraz części świętokrzyskiego. Nasi klienci to firmy m.in. z branży meblowej, szeroko pojętej branży DIY, czy telekomunikacyjnej – wyjaśnia Szymon Charachajczuk, regionalny kierownik sprzedaży z Dachser Rzeszów.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane