Dachser zbuduje terminal w Szlezwiku-Holsztynie

Dachser

Operator logistyczny rozpoczyna budowę oddziału w w najbardziej wysuniętym na północ kraju związkowym Niemiec, w miejscowości Neumünster. Powstanie tam terminal przeładunkowy dla towarów przemysłowych i produktów spożywczych. Warta 17,4 mln euro inwestycja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2020 r.

– Neumünster stanie się jednym z kluczowych terminali dla Dachser na północym krańcu Niemiec. Nowa lokalizacja połączy się bezpośrednio z naszą rozległą europejską siecią transportu lądowego – mówi Alexander Tonn, dyrektor zarządzający Dachser European Logistics w Niemczech.

Nowy oddział Dachser powstanie przy autostradzie B205, z bezpośrednim dostępem do autostrady A7. Prace budowlane rozpoczną się na początku września tego roku. Planowana powierzchnia terminalu to 6,7 tys. mkw., z czego 5 tys. mkw. będzie przeznaczone na przeładunki towarowe, a na pozostałych 1,7 tys. mkw. znajdzie się chłodnia do obsługi produktów żywnościowych.

Obiekt będzie dysponował 76 stanowiskami do załadunku i rozładunku ciężarówek. Dodatkowo przy cross-docku powstanie budynek biurowy o powierzchni 1 tys. mkw. W nowym oddziale zatrudnionych ma zostać ok. 30 osób.

Dotychczas obsługą przesyłek w tej lokalizacji zajmował się lokalny partner Dachser – firma 17111 Transit Transport & Logistik. Współpraca ta będzie kontynuowana do czasu otwarcia nowego oddziału.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane