Dan Cake Polonia uruchomiła własne centrum logistyczne

Znana firma piekarniczo-cukiernicza Dan Cake Polonia otworzyła wybudowane przy zakładzie produkcyjnym w Chrzanowie centrum logistyczne. W ramach inwestycji o wartości 50 mln zł powstały trzy hale: załadunkowa, łącznikowa oraz w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Obiekt o powierzchni 4,5 tys. mkw. zastąpi wynajmowane wcześniej przez firmę trzy zewnętrzne magazyny.

Otwarty magazyn o wysokości 32 m mieści 6400 palet i wyposażony jest w wielopoziomowe regały, obsługiwane przez trzy układnice. W hali załadunkowej zainstalowano grawitacyjne przenośniki rolkowe, służące do magazynowania palet oczekujących pod przypisany załadunek na rampie. Palety dostarczane są do magazynu automatycznie, prosto z produkcyjnej części zakładu, z jego strefy pakowania, poprzez zastosowanie automatycznych przenośników rolkowych oraz robota sztaplującego kartony. Z kolei za przechowywanie i pobieranie palet oraz analizę stanów magazynowych odpowiada system zarządzania magazynem (WMS).

– Wcześniej musieliśmy podnajmować trzy zewnętrzne magazyny. Było to rozwiązanie nie tylko bardziej kosztowne, ale także generujące wiele wyzwań, biorąc pod uwagę wszystkie etapy łańcucha dostaw. Naturalnym stało się dla nas to, by uniezależnić się od zewnętrznych podmiotów i zbudować własną przestrzeń magazynową, która nie tylko odpowie na nasze obecne, jak i przyszłe zapotrzebowanie, ale która także będzie nowoczesna i w pełni zautomatyzowana – mówi Gabriel Radwan, szef logistyki Dan Cake Polonia.

W ramach zakończonego etapu rozbudowy zakładu produkcyjnego Dan Cake zadbano również infrastrukturę, taką jak drogi dojazdowe i parkingi. Tym samym po rozbudowie metraż zakładu wzrósł do ponad 20 tys. mkw.

– Proces rozbudowy i unowocześniania zakładu produkcyjnego Dan Cake prowadzimy nieprzerwanie od 2013 roku, a na te cele spółka wydała już ponad 313 mln zł – mówi Małgorzata Chudzik, członek zarządu Dan Cake Polonia.

Dan Cake Polonia to producent w branży piekarniczo-cukierniczej. Od 2004 roku spółka jest częścią międzynarodowej grupy, która posiada zakłady produkcyjne w Danii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Polsce oraz w Bangladeszu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane