Dan Cake wybuduje CL przy zakładzie w Chrzanowie

Dan Cake Polonia

Dan Cake Polonia, znana firma piekarniczo-cukiernicza, rozbudowuje swój zakład w Chrzanowie o własne centrum logistyczne. To kolejny etap inwestycji realizowanych przez spółkę w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Poza obiektem logistycznym z magazynem wysokiego składowania firma uruchomiła już nową linię produkcyjną. Wartość realizowanych inwestycji to 70 mln zł.

Projekt obejmuje budowę centrum logistycznego, składającego się z trzech hal: załadunkowej, łącznikowej oraz w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania. Inwestycja uwzględnia również niezbędną infrastrukturę, taką jak drogi dojazdowe czy parkingi. Nowe budynki będą miały powierzchnię ponad 4,5 tys. mkw. Po rozbudowie metraż zakładu Dan Cake wzrośnie w sumie do ponad 20 tys. mkw.

Rozbudowa zakładu o centrum logistyczne oznacza kolejny etap rozwoju spółki. Całość przedsięwzięcia, realizowanego na postawie decyzji PSI, ma łączną wartości ponad 70 mln zł. W związku z tym właśnie projektem w zakładzie Dan Cake została już uruchomiona kolejna linia do produkcji bułeczek mlecznych i bułek do burgerów, a także kończy się etap realizacji automatyki w strefie pakowania w nowej hali produkcyjnej. Zastosowano w niej roboty UR oraz robota sztaplującego kartony firmy Rober. Po rozbudowie zakładu robot ten będzie przekazywał całe palety, za pomocą sieci taśmociągów, do magazynu wysokiego składowania. Magazyn będzie miał wysokość nieco ponad 30 m, czyli będzie jednym z najwyższych budynków w Chrzanowie. Jego pojemność magazynowa wyniesie 5 tys. palet.

– Rynek pieczywa pakowanego systematycznie rośnie, dlatego jako lider w branży chcemy z wyprzedzeniem odpowiadać na rosnące potrzeby konsumentów – tak Małgorzata Chudzik, członek zarządu Dan Cake Polonia tłumaczy planowane inwestycje w Chrzanowie.

Magazyn wysokiego składowania wyposażony będzie w wielopoziomowe regały, specjalistyczne rampy przeładunkowe, programowane transportery, przenośniki oraz specjalistyczne układnice i dźwignice regałowe. Analiza stanów magazynowych prowadzona będzie ponadto poprzez zintegrowany system komputerowy, co zagwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych towarów.

Zakończenie rozbudowy planowane jest na grudzień 2022 roku.

Dan Cake Polonia od 2004 roku jest częścią międzynarodowej grupy, która posiada swoje zakłady produkcyjne w Danii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Polsce oraz w Bangladeszu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane