DB Schenker uruchomił nowy terminal w Rzeszowie

terminal_DB_Schenker_Rzeszów
DB Schenker

Nowy terminal przeładunkowy DB Schenker w Rzeszowie w lutym rozpoczął operacje, dołączając do sieci 430 podobnych obiektów tej firmy w Europie. Budowa terminalu, kórego łączna powierzchnia wynosi 6 tys. mkw., kosztowała 50 mln zł.

Towary klientów DB Schenker, którzy prowadzą biznes w południowo-wschodniej Polsce, są już obsługiwane w nowym terminalu przeładunkowym. Obiekt powstał na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”, na działce o powierzchni 4,4 ha. Terminal przejął operacje dotychczasowego rzeszowskiego oddziału firmy, jednocześnie oferując więcej przestrzeni i możliwości: 5400 mkw. powierzchni operacyjnej, 58 bram i około kilkaset mkw. powierzchni biurowo-socjalnej.

– W styczniu otworzyliśmy nowy terminal dla Lubelszczyzny, w lutym kolejny – dla klientów z Podkarpacia. W sumie, w ciągu kilkunastu miesięcy, zainwestowaliśmy około 100 mln zł w nowe obiekty. Mimo pandemii nie zatrzymujemy się. Jesteśmy w trakcie zaawansowanych prac związanych z kolejnymi inwestycjami w naszą sieć logistyczną – mówi Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker.

Obiekt w Rzeszowie wchodzi w skład sieci 430 terminali DB Schenker w całej Europie, przeznaczonych do obsługi transportu drogowego, dla klientów z różnych branż. Nowa lokalizacja jest dobrze skomunikowana z drogą ekspresową S19 i autostradą A4, a także lotniskiem Rzeszów Jasionka. Za budowę odpowiadała firma Panattoni, która współpracowała z operatorem także przy innych inwestycjach.

Terminal jest wyposażony m.in. w specjalną rampę do odśnieżania dachów pojazdów ciężarowych. Budynek właśnie przechodzi proces certyfikacji metodą BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane