DB Schenker uruchomił nowy terminal w Rzeszowie

terminal_DB_Schenker_Rzeszów
DB Schenker

Nowy terminal przeładunkowy DB Schenker w Rzeszowie w lutym rozpoczął operacje, dołączając do sieci 430 podobnych obiektów tej firmy w Europie. Budowa terminalu, kórego łączna powierzchnia wynosi 6 tys. mkw., kosztowała 50 mln zł.

Towary klientów DB Schenker, którzy prowadzą biznes w południowo-wschodniej Polsce, są już obsługiwane w nowym terminalu przeładunkowym. Obiekt powstał na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”, na działce o powierzchni 4,4 ha. Terminal przejął operacje dotychczasowego rzeszowskiego oddziału firmy, jednocześnie oferując więcej przestrzeni i możliwości: 5400 mkw. powierzchni operacyjnej, 58 bram i około kilkaset mkw. powierzchni biurowo-socjalnej.

– W styczniu otworzyliśmy nowy terminal dla Lubelszczyzny, w lutym kolejny – dla klientów z Podkarpacia. W sumie, w ciągu kilkunastu miesięcy, zainwestowaliśmy około 100 mln zł w nowe obiekty. Mimo pandemii nie zatrzymujemy się. Jesteśmy w trakcie zaawansowanych prac związanych z kolejnymi inwestycjami w naszą sieć logistyczną – mówi Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker.

Obiekt w Rzeszowie wchodzi w skład sieci 430 terminali DB Schenker w całej Europie, przeznaczonych do obsługi transportu drogowego, dla klientów z różnych branż. Nowa lokalizacja jest dobrze skomunikowana z drogą ekspresową S19 i autostradą A4, a także lotniskiem Rzeszów Jasionka. Za budowę odpowiadała firma Panattoni, która współpracowała z operatorem także przy innych inwestycjach.

Terminal jest wyposażony m.in. w specjalną rampę do odśnieżania dachów pojazdów ciężarowych. Budynek właśnie przechodzi proces certyfikacji metodą BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane