DCT Gdańsk ma menedżerkę dla rynków Czech i Słowacji

DCT Gdańsk

Do zespołu DCT Gdańsk, jako menedżer ds. rozwoju biznesu na Czechy i Słowację dołączyła Adéla Kurečková. Będzie pracować z lokalną branżę logistyczną oraz właścicielami ładunków transportowanych przez terminal w gdańskim porcie.

– Klienci z państw pozbawionych dostępu do morza, w wyborze – oddalonego od nich o setki kilometrów – portu kierują się kosztem transportu, ale także potrzebują gwarancji, że ich ładunki będą bezpieczne, a oni zostaną obsłużeni na najwyższym poziomie. DCT Gdańsk, dzięki swojemu położeniu oraz dzięki rozbudowanej sieci połączeń oceanicznych i intermodalnych jest doskonałą alternatywą dla Czech i Słowacji w odniesieniu do tradycyjnych portów obsługujących te kraje – powiedział dyrektor generalny DCT Gdańsk, Cameron Thorpe.

– Przy wsparciu Adéli będziemy wzmacniać to, co do tej pory udało nam się wypracować, ale też będziemy poszerzać w branży logistycznej wiedzę o tym, co możemy zaoferować tamtejszym rynkom – dodał Thorpe.

DCT Gdańsk buduje swoją pozycję na rynkach Czech i Słowacji od kilku lat. Każdego roku przez gdański terminal przechodzą dziesiątki tysięcy kontenerów wypełnionych towarami pochodzącymi z tych krajów lub tam wysyłanych. Jest to możliwe dzięki połączeniom kolejowym z Czechami, uruchomionymi w 2017 roku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane