W marcu 2022 r. DCT Gdańsk przeładował rekordową ilość ładunków: 206 645 TEU. Jest to wzrost o ponad 9 proc. w porównaniu z poprzednim miesięcznym rekordem terminalu ze stycznia 2020 roku. – Udowodniliśmy, że jesteśmy odporni na zawirowania branży – twierdzi Charles Baker, dyrektor zarządzający DCT Gdańsk.
Ustanowienie nowego rekordu nastąpiło w trudnej sytuacji pandemicznej, przy wielu wyzwaniach w globalnej branży logistycznej oraz podczas wojny w Ukrainie. – Tym ostatnim rekordem udowodniliśmy, że jesteśmy odporni pomimo zawirowań w branży, wykorzystując korzystną lokalizację DCT i utrzymując najwyższą jakość usług – komentuje Charles Baker, dyrektor zarządzający DCT Gdańsk. – Chciałbym wyrazić szczególne uznanie dla naszych pracowników, ponieważ to właśnie oni, tydzień po tygodniu, przez cały rok, zapewniają wyniki spełniające oczekiwania naszych klientów – dodał Baker.
Pomimo trudnej sytuacji na rynku w 2021 r. terminal DCT przeładował rekordową ilość ładunków: ponad 2 092 432 TEU.
W 2022 r. DCT Gdańsk obchodzi 15-lecie istnienia. – DCT będzie nadal rozwijać się i inwestować aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Północnej. Oczekiwany wzrost w dłuższej perspektywie czasowej stanowi podstawę do budowy naszego trzeciego terminalu głębokowodnego, Baltic Hub 3 – zapowiedział Charles Baker.
Po zakończeniu budowy Baltic Hub 3, DCT zwiększy swoje zdolności przeładunkowe o 1,7 mln TEU do ponad 4,5 mln TEU rocznie. Inwestycja, której wartość szacuje się na 500 mln euro (ok. 2,3 mld zł), obejmie budowę nabrzeża (zlokalizowanego na wschód od istniejącego nabrzeża T1) o długości 717 metrów, głębokości 17 metrów i 36-hektarowego terenu.