DL Invest i DHL rozbudują centrum logistyczne w Psarach

DL Invest Group

Przy DK-86 w Psarach w województwie śląskim znajduje się centrum logistyczne dewelopera DL Invest Group złożone z dwóch gotowych budynków o powierzchni 32 tys. mkw. każdy i trzeciego w budowie (24 tys. mkw.). Kompleks DL Invest Park Psary zostanie rozbudowy do powierzchni całkowitej 200 tys. mkw. Pomoże w tym nowy inwestor – DHL Supply Chain Polska.

Spółki DHL Supply Chain Polska i DL Invest Group zawarły umowę. – Współpraca partnerów będzie oparta na połączeniu globalnych kompetencji logistycznych DHL i deweloperskiego doświadczenia DL Invest Group. Na działce o powierzchni ponad 40 ha powstanie komplementarny logistyczny kampus oferujący profesjonalne usługi logistyczne i optymalizację łańcucha dostaw w A-klasowych, zielonych budynkach dostosowywanych do indywidualnych potrzeb najemców – czytamy w komunikacie.

DHL będzie merytorycznie odpowiedzialny za logistyczną część inwestycji a DL Invest Group będzie pełnił rolę Partnera Zarządzającego odpowiedzialnego za generalne wykonawstwo i zarządzanie procesem realizacji.

70 tys. mkw. w budowie
W ramach DL Invest Park Psary powstaną: centrum produkcyjne, magazynowe i dystrybucyjne z usługami logistycznymi. Na terenie inwestycji znajdują się już dwa w pełni wynajęte budynki o powierzchni ok. 31 tys. mkw.; kolejny budynek o powierzchni ok. 24 tys. mkw. zostanie oddany do użytku we wrześniu b.r. Następny etap projektu o powierzchni 14 tys. mkw. będzie gotowy w IV kwartale tego roku.

W kolejnych etapach zbudowane zostanie ok. 130 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

Inwestorzy informują, że wybór lokalizacji nie był przypadkowy – to teren Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z dostępem do głównych arterii komunikacyjnych Górnego Śląska oraz z dogodnym dojazdem na południe, wschód i zachód Europy. Nie bez znaczenia dla DL Invest ma również dostęp do kadry pracowniczej w regionie i bezpośredni dostęp do transportu publicznego. W Psarach funkcjonuje już centrum przesiadkowe, które powstało dzięki zaangażowaniu dewelopera we współpracy z samorządem gminy Psary.

Powierzchnie przeznaczone dla najemców będą indywidualnie projektowane. Budynki zostaną wyposażone w proekologiczne techniki zgodnie z polityką GoGreen DHL. DHL deklaruje, że do 2050 roku chce zmniejszyć do zera poziom emisji zanieczyszczeń powstających w następstwie działań logistycznych.

Partner ceniący środowisko
– Liczymy na to, że w realizacji tego ambitnego celu istotną rolę odegrać właśnie nowy projekt, w którym jak w soczewce skupią się wszystkie proekologiczne rozwiązania wdrażane przez DHL – twierdzi Wirginia Leszczyńska, prezes DL Invest Group – To był dla nas jeden z istotnych powodów wyboru partnera, ponieważ sami przykładamy ogromną wagę do zrównoważonego rozwoju – dodaje.

Za obsługę prawną projektu jest odpowiedzialna kancelaria DLA Piper.

Podobne wiadomości
Komentarze (1)
  1. Nasz rząd z nowym – starym prezydentem snują fantazje o jakichś cpk-ach, na które nie mają ani grosza i których z nikim nie konsultują. Tymczasem prywatne firmy z kapitałem – a jakże – niemieckim budują, inwestują, rozwijają, robią biznesy, bez budowania na tym polityki. I o to chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane