Dolnośląski park logistyczny zmienił właściciela

P3

P3 Logistic Parks nabyło od Panattoni park logistyczny Wrocław Campus 39. Obiekt o powierzchni 185 tys. mkw. zmienił nazwę na P3 Wrocław II.

Kompleks P3 Wrocław II składa się z 4 budynków o łącznej powierzchni 185 tys. mkw. Zgodnie z założeniami P3 dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, park osiągnął poziom BREEAM “Excellent”.

– Rozpoczynamy rok 2023 atrakcyjnym przejęciem, które jest już naszą piątą transakcją w południowej Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy. P3 Wrocław II są idealnie zlokalizowane w południowo-zachodniej Polsce, z dobrym dostępem do kluczowej infrastruktury, pracowników i dużych zakładów produkcyjnych w regionie – mówi Bartłomiej Hofman, dyrektor zarządzający P3 Logistic Parks w Polsce.

Strategia P3 w Polsce skupia się na szukaniu atrakcyjnych możliwości rozwoju i inwestycji, które uzupełnią portfel aktywów firmy.

Robert Dobrzycki, prezes Panattoni Europe, UK i India informuje, że sprzedaż wrocławskiego parku logistycznego firmie P3 świadczy o utrzymującym się silnym apetycie inwestorów na nieruchomości przemysłowe i logistyczne. – W Polsce podaż nowych inwestycji nadal nie nadąża za zapotrzebowaniem na powierzchnię ze strony firm przemysłowych i e-commerce oraz rosnącym trendem nearshoringu – dodaje.

Podczas transakcji P3 Logistic Parks doradzały takie firmy jak: Greenberg Traurig, Gleeds, Cushman & Wakefield oraz Delta Simons, PwC Polska.

Firmie Panattoni doradzało DLA Piper.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane