DPD Polska otworzy centrum dystrybucyjne w Bolesławcu

PROPCO

Firma kurierska DPD Polska wynajmie powierzchnię w obiekcie typu cross-dock w Bolesławcu (Dolny Śląsk). Zostanie on wybudowany przez spółkę deweloperską PROPCO. Budynek typu BTS (build to suit) będzie miał 2500 mkw. powierzchni. Jej przekazanie DPD nastąpi na przełomie 2022 i 2023 r.

Obiekt zlokalizowany będzie bezpośrednio przy drodze krajowej nr 94 w zachodniej części Bolesławca. Dla DPD Polska nowe centrum dystrybucyjne będzie pełnić ważną rolę w końcowym etapie łańcucha dostaw. Na działce przy ulicy gen. Fieldorfa „Nila” powstanie nowoczesny budynek typu cross-dock, który zostanie przystosowany dla potrzeb logistyki ostatniej mili i obsługi sektora e-commerce. Oddanie obiektu do użytku najemcy przewidziano na przełomie 2022 i 2023 roku.

– Finalizujemy prace przygotowawczo-proceduralne związane z realizacją obiektu typu BTS w Bolesławcu i już niedługo będziemy mogli rozpocząć budowę dla DPD Polska. W całej Polsce widzimy duże zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe ostatniej mili. Klienci coraz chętniej robiący zakupy online oczekują zarówno od sklepów internetowych, jak i operatorów logistycznych sprawnego łańcucha dostawy, umożliwiającego otrzymanie przesyłki tego samego lub następnego dnia od zamówienia. Naszym celem jest wypełnienie luki na rynku i realizacja obiektów umożliwiających skrócenie łańcucha dostaw w regionie, takich jak ten w Bolesławcu dla DPD – zqpowiedział Piotr Klank, managing partner PROPCO.

Zgodnie z tą strategią PROPCO budynek w Bolesławcu będzie spełniał wymogi ESG: będzie wyposażony w infrastrukturę dla samochodów elektrycznych, docelowo zostaną w nim zamontowane także odnawialne źródła energii m.in. panele solarne oraz elektrownia wiatrowa.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane