DPD uruchomi sortownię w Rudzie Śląskiej

Hillwood Polska

Hillwood Polska buduje w Rudzie Śląskiej kurierski terminal przeładunkowy dla firmy DPD. To już drugi magazyn-sortownia, który Hillwood realizuje dla tej firmy kurierskiej w formule BTS. Hala zajmie ponad 11 000 mkw., z możliwością jej dalszej rozbudowy. Obok powierzchni magazynowej powstaną również biura. Obiekt zostanie przekazany do użytku w III kwartale 2020 r.

– Jest to kolejna inwestycja, którą realizujemy dla DPD i cieszymy się, że firma ponownie obdarzyła nas zaufaniem. Naszą rolą było wypracowanie wspólnie z DPD optymalnych rozwiązań, które usprawnią operacje firmy na Górnym Śląsku – mówi Hubert Michalak, prezes Hillwood Polska. W 2018 roku Hillwood wspólnie z PHN wybudował dla DPD podobną halę w Parzniewie pod Pruszkowem.

Powstający właśnie obiekt typu cross-dock to kolejny w Parku Hillwood Ruda Śląska. W kompleksie działa już hala o powierzchni 30 500 mkw., a w budowie jest kolejna o powierzchni 21 000 mkw.

Charakterystyczny wąski budynek tupu cross-dock będzie pełnił funkcję kurierskiego terminala przeładunkowego. Powstaną w nim tzw. combidoki, które mogą skutecznie obsłużyć zarówno duże samochody ciężarowe, jak i furgonetki. To rozwiązanie eliminuje potrzebę budowania ramp o różnej wysokości. Także teren wokół hali będzie uwzględniał specyficzne potrzeby DPD. Duże place manewrowe oraz duża liczba miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i ciężarowych zapewnią sprawne prowadzenie działalności. Budynek będzie wyposażony w oświetlenie LED oraz specjalne bramy kurierskie.

Hale przeładunkowe cross-dock są sposobem na przyspieszenie czasu przepływu towarów w ramach łańcucha dostaw. Ułatwi to szybsze dotarcie do końcowego odbiorcy z pominięciem etapu magazynowania. Wszystkie operacje są realizowane bezpośrednio w strefach przyrampowych i wymagają bardzo dobrej synchronizacji prac.

Centrum logistyczne Hillwood Ruda Śląska zlokalizowane jest na terenie miasta przy ulicy Zabrzańskiej w bliskim sąsiedztwie Trasy Średnicowej.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane