Dwa centra logistyczne Panattoni zmieniły właściciela

Panattoni Europe

Firma deweloperska Panttoni sprzedała funduszowi HANSAINVEST Real Assets dwa obiekty logistyczne o łącznej powierzchni 43 700 mkw. Nieruchomości zlokalizowane są w Poznaniu i we Wrocławiu. W pierwszej najemcą jest m.in. spółka DPD, a w drugiej m.in. producent mebli Selsey.

HANSAINVEST Real Assets nabył nieruchomości dla HANSA Europe Logistic Fund (HELF). Nieruchomości sprzedane przez Panattoni zostały wybudowane w 2021 r. i są zlokalizowane na uznanych rynkach logistycznych zachodniej Polski, tj. w Poznaniu (19 800 mkw.) i Wrocławiu (23 900 mkw.).

– Apetyt inwestorów na aktywa logistyczne i przemysłowe znacznie wzrósł w dobie pandemii, gdyż okazały się one odporne na zawirowania gospodarcze i blokady spowodowane przez COVID-19. Tym samym stały się ważną częścią rynku inwestycyjnego i coraz ważniejszym składnikiem portfeli inwestorów – wyjaśnia Robert Dobrzycki, prezes Panattoni.

HANSAINVEST Real Assets inwestuje w sektorze nieruchomości i infrastruktury. Zarządzane przez spółkę aktywa sięgają ok. 6,5 mld euro i obejmują nieruchomości biurowe, handlowe, hotelowe, logistyczne i mieszkaniowe w 19 krajach. Obok zarządzania portfelem różnych nieruchomości, firma zajmuje się również ich zakupem, sprzedażą oraz dalszym rozwojem.

– Kupione nieruchomości to nowoczesne obiekty typu multi-tenant, niezwykle użyteczne do wykorzystania przez strony trzecie, a do tego zlokalizowane w dwóch kluczowych węzłach logistycznych i komunikacyjnych Polski zachodniej – idealnie pasują do profilu nabywczego naszego funduszu – komentuje Nicholas Brinckmann, prezes HANSAINVEST Real Assets.

Głównymi najemcami w Poznaniu są m.in. międzynarodowa firma kurierska DPD, grupa z branży dóbr konsumpcyjnych oraz hurtownia spożywcza. Na cele biurowe przeznaczono łącznie 1600 mkw., natomiast pozostała część to klasyczna powierzchnia logistyczna. Wrocławska nieruchomość jest wynajęta przez lidera polskiego rynku produkcji maseczek medycznych oraz firmę Selsey, specjalizującą się w produkcji mebli. Uzupełnieniem powierzchni logistycznej jest około 1 900 mkw. powierzchni biurowej. Obie nieruchomości są w 100 proc. wynajęte.

Firma MFC Real Estate pełniła rolę doradcy kupującego, a Greenberg Traurig zapewnił wsparcie prawne. Doradcą Panattoni była kancelaria DLA Piper, reprezentowana przez: Agnieszkę Lehwark (Counsel), Agatę Kaczorowską (Senior Associate) oraz Miłosza Dykacza (Associate). Doradztwo podatkowe po stronie kupującego zapewniła firma TPA Poland.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane