Spożywczy e-sklep Barbora otwiera magazyn w Ożarowie

Cushman & Wakefiled

Barbora, właściciel nowego na polskim rynku e-sklepu spożywczego Barbora.pl, obsługującego na razie tylko rynek Warszawy i jej zachodnich okolic, wynajął powierzchnię magazynowo-biurową w Ożarów II Logistics Centre.

Barbora, największy operator e-handlu żywnością oraz artykułami codziennego użytku w krajach bałtyckich, rozpoczyna działalność w Polsce. Spółka jest częścią grupy Maxima, która jest właścicielem m.in. sieci Stokrotka. W Ożarowie firma wynajęła ok. 6 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

– Zapotrzebowanie na szybkie dostawy artykułów spożywczych sprawiło, że spółka Barbora w ostatnim roku prężnie się rozwijała. Cieszymy się więc, że z jej usług będą mogli skorzystać także Polacy. Wynajęta powierzchnia wykorzystana będzie pod działalność sklepu internetowego Barbora.pl – mówi Kamil Żach, senior negotiator w Cushman & Wakefield.

Ze sklepu Barbora.pl na początku mogą skorzystać mieszkańcy Warszawy. Głównym dostawcą towarów w Polsce zostanie sieć Stokrotka, ale spółka będzie także poszukiwać lokalnych dostawców oferujących produkty regionalne.

Harmonogram zakładający uruchomienie platformy Barbora.pl w styczniu 2021 roku i szereg koniecznych do wykonania w krótkim czasie prac adaptacyjnych to wyzwania, które postawił przed nami najemca. Dzięki współpracy wszystkich stron zaangażowanych w ten projekt udało nam się im sprostać, co pozwoliło na pełną komercjalizację OLC II – dodaje Anna Rosa, leasing manager w CBRE.

Ożarów II Logistic Centre to centrum logistyczne, w skład którego wchodzą dwa budynki magazynowe o łącznej powierzchni około 29 000 mkw. Park logistyczny dostosowany jest do potrzeb średnich i większych najemców z różnych branż.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane