Encore+ nabywcą magazynów w Grodzisku Mazowieckim

Panattoni Europe

Firma deweloperska Panattoni Europe sprzedaje centrum logistyczne Panattoni Park Warsaw West VI. Nabywcą jest jest fundusz Encore+. Transakcję przejęcia nieruchomości poprowadziło przedsiębiorstwo LaSalle Investment Management, zarządzające aktywami funduszu. W procesie sprzedaży obiektu doradzali eksperci z firmy doradczej JLL.

Ukończony w 2017 r. Panattoni Park Warsaw West VI znajduje się w Grodzisku Mazowieckim, oddalonym o 35 km od centrum stolicy. Obiekt dysponuje ponad 43 000 mkw. powierzchni najmu, ponad 380 miejscami parkingowymi oraz 79 dokami przeładunkowymi. Kompleks składa się z siedmiu modułów, które można kształtować stosownie do potrzeb najemców. W gronie obecnych najemców znajdują się m.in.: Grupa Rhenus oraz Nunner.

– To kolejny ważny nabytek dla Encore+, zwiększający zaangażowanie funduszu w aktywa logistyczne na terenie Warszawy, najszybciej rosnącego rynku w Polsce, w postaci dogodnie skomunikowanego obiektu o doskonałych parametrach. Na warszawskim rynku logistycznym z roku na rok spada wskaźnik pustostanów, obecnie wynoszący 4,8%. W połączeniu ze spodziewanym ograniczeniem działalności deweloperskiej w tym regionie, w obliczu rosnących kosztów budowy oraz presji regulacyjnej, można oczekiwać, że dynamika popytu na powierzchnię w tym obiekcie będzie korzystna – powiedział David Ironside, menadżer funduszu Encore+, LaSalle Investment Management.

LaSalle korzystała z doradztwa JLL, Trebbi Poland, EY oraz Allen & Overy.

Strategia inwestycyjna funduszu Encore+ zakłada przede wszystkim optymalizację posiadanych obiektów oraz generowanie wzrostu poprzez identyfikowanie możliwości aktywnego zarządzania nimi w celu zwiększenia przychodów.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane