Fedex Express otworzył oddział w Gdańsku

Fedex

Jedna z największych na świecie firm zajmujących się transportem ekspresowym – Fedex Express, otworzyła nową lokalizację w Gdańsku. Obiekt powstał w ramach wielomilionowego programu inwestycyjnego, realizowanego w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma otwiera oddziały także m.in. w łotewskiej Rydze i czeskiej Pradze.

Gdański obiekt Fedex Express zajmuje powierzchnię ponad 9 000 mkw. Składa się z biura oraz magazynu wyposażonego w sprzęt do operacji kurierskich. System sortowania może obsłużyć do 4500 paczek na godzinę. Magazyn dysponuje 159 bramami dla pojazdów kurierskich oraz 10 bramami dla zestawów linowych. Jedna część magazynu została zaprojektowana do obsługi standardowych przesyłek, natomiast w drugiej obsługiwane są większe przesyłki frachtowe.

– Nasza inwestycja w Gdańsku to doskonały przykład tego, w jaki sposób odpowiadamy na możliwości rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie tylko otwieramy nowoczesny obiekt magazynowy, ale także dodajemy do siatki połączeń nowy punkt lotów z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, łącząc tym samym region z największą na świecie siecią lotniczą typu cargo, jaką oferuje FedEx – powiedział Mariusz Mik, vice president Ground Operations Eastern Europe w FedEx Express.

W gdańskim oddziale Fedex Express zatrudnionych zostało 60 osób.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane