Firma DPD Polska otworzyła oddział na Targówku

Otwarcie sortowni DPS Polska. Ludzie przecinają wstęgę.
Partners Group

Spółki Partners Group i Peakside Capital Advisors zakończyły budowę pierwszej hali magazynowej w parku City Point Targówek. Warszawski obiekt o powierzchni 7 tys. mkw. jest w całości wynajęty jest przez firmę DPD Polska, która uruchomiła w nim oddział DPD WA4 .

Na warszawskim Targówku otwarto pierwszy budynek w ramach kompleksowo przebudowywanego parku logistyki miejskiej City Point Targówek. Obiekt o powierzchni 7 tys. mkw., zrealizowany w formule BTS (built to suit) powstał dla wyłącznego najemcy, firmy kurierskiej DPD Polska.

Obiekt został ściśle dostosowany do potrzeb i oczekiwań najemcy. Jest to pierwszy budynek z sześciu przebudowywanych przez nas w ramach kompleksu City Point Targówek. Park oferuje idealną lokalizacją dla firm kurierskich takich jak DPD Polska, ale także z sektora e-commerce i innych firm poszukujących miejskiej powierzchni logistycznej w bliskiej odległości od centrum Warszawy – mówi Roman Skowroński, dyrektor zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce.

DPD Polska uruchomiło w nowo powstałej hali sorter automatyczny o bardzo dużej wydajności dobowej. Wynajęty przez firmę budynek posiada 95 bram, w tym 79 bram kurierskich do rozładunku i załadunku ciężarowych samochodów liniowych, 114 miejsc parkingowych i wiaty rowerowe.

W budynku zastosowano instalację fotowoltaiczną o mocy 50kWp oraz instalację 20 podwójnych ładowarek do samochodów elektrycznych umożliwiających ładowanie jednocześnie 40 pojazdów.

Obiekt ubiega się o potrójną certyfikację: LEED, BREEAM oraz rating WELL Health & Safety.

Wkrótce rozpocznie się budowa drugiego etapu kompleksu o łącznej powierzchni 25 tys. mkw. Obiekt jest obecnie w trakcie komercjalizacji, a zaprojektowano go tak, aby składał się z typowo miejskich modułów, o powierzchni od 1 do 3 tys. mkw.

City Point Targówek wchodzi w skład portfela logistycznego zakupionego w ramach joint venture przez Partners Group, globalną firmę działającą na rynkach prywatnych w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors, inwestora oraz zarządcę funduszy i nieruchomości. Oprócz inwestycji na Targówku w skład portfela wchodzą jeszcze dwa podwarszawskie parki magazynowe: Logistics Point Raszyn oraz Logistics Point Piaseczno.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane