Firma logistyczna HOPI zakłada siedzibę w Mszczonowie

Deweloper powierzchni magazynowych P3 podpisał z HOPI umowę najmu ok. 34 tys. mkw. powierzchni magazynowo – biurowej w centrum logistycznym P3 Mszczonów. Nowy budynek będzie pełnił funkcję centralnego magazynu oraz głównej siedziby HOPI w Polsce.

P3 Mszczonów przyciąga duże przedsiębiorstwa. Na początku 2020 r. P3 otworzyło w tym obiekcie magazyn centralny dla PepsiCo, a kilka miesięcy później sortownię dla firmy InPost. Teraz w Mszczonowie powstanie magazyn dla HOPI, firmy prowadzącej działalność w Europie Centralnej. HOPI specjalizuje się w obsłudze magazynowej, co-packingowej i spedycji dla producentów FMCG oraz sieci handlowych. Firma wynajmuje magazyny w innych parkach należących do P3, min. w Czechach   i Rumunii.

– Konsekwencją rozwoju firmy jest konieczność zapewnienia naszym klientom coraz nowszych usług i rozwiązań logistycznych, na które potrzebujemy więcej miejsca. P3 wyszło naprzeciw naszym potrzebom. Ponadto Mszczonów znajduje się w kluczowej dla nas lokalizacji – w pobliżu Warszawy, z łatwym i szybkim dostępem do głównych miast regionalnych. Dużą zaletą tego miejsca jest bliskość dróg ekspresowych oraz autostrad, które umożliwią nam sprawną dystrybucję produktów na cały kraj – informuje Robert Korczakowski, dyrektor zarządzający HOPI PL.

Nowy najemca wprowadzi się do magazynu, w którym zajmie ok. 32,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej i ok. 1,3 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej na trzykondygnacyjne, reprezentacyjne biuro ze szklaną fasadą. Ze względu na rodzaj prowadzonych operacji około 60 proc. powierzchni magazynu zostanie przygotowane do działania w kontrolowanej temperaturze. Obiekt będzie miał ponadstandardową wysokość – 12 m netto oraz wzmocnioną posadzkę – 7,5 t/mkw.

Budynek został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przy budowie wykorzystane będą m.in. panele elewacyjne z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach zostanie wzmocniony, aby w przyszłości możliwy był na nim montaż fotowoltaiki.

W transakcji najmu HOPI reprezentowała firma doradcza BNP Paribas Real Estate.

Park P3 Mszczonów położony jest 50 km na południowy zachód od Warszawy, wzdłuż drogi ekspresowej S8 łączącej stolicę z południem Polski, a także w pobliżu autostrady A2 łączącej zachodnią i wschodnią część kraju oraz autostrady A1 biegnącej z południa na północ.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane