Futura Cargo przenosi się do CL Hillwood Łódź Górna

Futura Cargo, Facebook

Pod koniec tego roku firma transportowa Futura Cargo rozpocznie działalność operacyjną w powstającym Centrum Logistycznym Hillwood Łódź Górna. Pierwszy najemca kompleksu wykorzysta 3,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej wraz z pomieszczeniami biurowymi.

Na budowanym obiekcie dwa miesiące temu zawisła wiecha. Deweloper finalizuje negocjacje z jego przyszłymi najemcami. Według Wojciecha Dachniewskiego, business development directora w Hillwood Polska, zainteresowanie lokalizacją jest bardzo duże.

– Prowadzimy rozmowy z wieloma firmami poszukującymi miejsca, które zapewni im nie tylko dostęp do najważniejszych drogowych szlaków komunikacyjnych w kraju, a dzięki nim do największych polskich ośrodków miejskich i zachodnich rynków, ale także do zasobów wykwalifikowanych pracowników – mówi Dachniewski. – Nasz pierwszy najemca, firma Futura Cargo, która posiada już w Łodzi magazyn, doskonale zdaje sobie sprawę z zalet tej lokalizacji – dodaje.

Futura Cargo specjalizuje się w transporcie międzynarodowym i dystrybucji krajowej. Głównymi odbiorcami usług oferowanych przez Futura Cargo są producenci sprzętu AGD oraz dostawcy podzespołów do jego produkcji, mający łącznie blisko 60% udział w jej sprzedaży.

– Zlokalizowanie naszego nowego magazynu w Łodzi było naturalnym wyborem. W tym mieście zbudowaliśmy mocny zespół pracowników i tutaj są zlokalizowani nasi najważniejsi polscy klienci. Usytuowanie miasta na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych daje nam znaczne oszczędności przy realizacji dystrybucji krajowej. Parametry magazynu budowanego przez Hillwood przewyższają ofertę konkurencji dopasowując się do naszych potrzeb. Obiekt w Łodzi będzie pełnił również rolę cross-dock’u dla własnej linii drobnicowej przyjeżdżającej codziennie z Włoch oraz dla dystrybucji krajowej. Podpisana umowa jest pierwszym etapem współpracy, ponieważ wstępnie rozmawiamy z Hillwood o planach powiększenia magazynu w 2020 r. – komentuje Michał Podgórski, general manager w Futura Cargo.

Centrum Logistyczne Hillwood Łódź Górna jest zlokalizowane w południowej części Łodzi i docelowo składać się będzie z dwóch budynków magazynowych klasy A, o łącznej powierzchni ok. 163 000 mkw. Pierwszy z nich, o powierzchni około 75 tys. mkw., zostanie oddany do użytku w listopadzie 2019 roku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane